Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kazettás a gyári hi-fi...

Miért kazettás a gyári hi-fi még sok jóféle 2000 utáni autóban is? Nem fért volna bele az árba a CD-s fejegység?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 02:08
 1/9 nagy gyuri ***** válasza:
Hát ezen én is el gondolkodtam nagyon sokat,pedig már akkor sem volt nagy dolog ,ha egy autóban cd van.Talán a sok formátum miatt,mert inkább csak úgymond müsoros cd-ék voltak,ritka volt ha mp3-at le játszot.Vagy csak tényleg azért hogy fel árat fizesünk érte,a fene se érti ezeket .
2013. máj. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az első válaszában ott a megoldás: a profit érdekében felárért adhassák a cd-lejátszót. Az egyik magyarországi gyárban is gyártottak még néhány évvel ezelőtt kazettás egységeket az autóipar számára, pont ugyanezen indok miatt. A két technika előállítási költsége között minimális különbség van csak, de ha a vásárló nem áldoz a cd-re plusz 40-50 ezret az autószalonban, akkor csak magnót kapott.
2013. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát na, mikor megvették az autót, voltak olyan fillérbaszók, hogy nem kértek bele.. Ismerősömék is még anno megvették a fos suzukit, klímát nem kértek bele. Minek elvégre is... Már évek óta folyik róluk a verejték nyáron, mert akkor spúrok voltak. Csak akkor azt nem értem az ilyen ember miért vesz újonnan autót. Inkább venne használtan de most komolyan.
2013. máj. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mert akkor kérhetnek egy horribilis felárat a CD-s magnóért.
2013. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mert drága volt.De ki is lehetett volna hagyni.És vesz bele magának.

Spóroltak,mint miden mással.

2013. máj. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ja, én se értem akik kipengetnek 2-4 milliót alsókategóriás új autóra. A Suzukinál kb. 2005-ben is feláras extra volt az mp3-as fejegység. Vagy limitált szériás fekete Ignis klímával, de még központi zár sincs benne. A Suzuki az Suzuki, na de 2000 körüli opel, Merci, Audi is van ami kazettás. Jó hogy nem orsós magnót meg bakelit lemezjátszót raknak bele. Sosem értettem az ilyen fillérb@szást. 20-30 ezerér egész jó LG, Sony meg Kenwood fejegységek vannak. Amúgy meg egy normális hi-fi (nem high-end de használható) max 150k-val dobná meg a kocsi árát, biztos többen vennék ha látnák hogy pl. DVD-s a fejegység. De egy olyan világban, ahol 1000 ft-on (szaros műanyag kapaszkodó) spórolnak, és betömik kis műanyag bizb@aszokkal a helyét, vagy a rádión csak 6 gomb van, és 10 már luxus, akkor mit lehet mondani?
2013. máj. 6. 02:48
 7/9 nagy gyuri ***** válasza:
Hát,igen csak is a le húzás ,felárazás majdnem mindenhol-mindenböl.astrám van 2001-es kazettás,még a hátsó hangszorót is ki spórolták belőle,ez van nem tudunk mit tenni.ja,még valami!14000-ért JVC -t lehet venni,mindent tud SD-s,pendrivos,ha én ennyiért meg vesszem vadi újan mennyiért állitják elö ,mibe került a gyártonak?,és még a bolt is szépen kaszál!!
2013. máj. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt a gyártó rendszerint a saját autókhoz saját fejegységet terveznek hogy jobban beleilljen a műszerfalba. Most képzeld el egy 2000 körül Audi A8-as műszerfalát ami elég komolyan néz ki, gyönyörű vörös háttérvilágítással és benne lenne valami dzsunkaszonyi fejegység ami ott neonzölden villogna. Ugye hogy hülyén nézne ki.


Egyébként 2000 környékén kezdték el a valamit magára adó autó gyárak CD lejátszós fejegységet rakni a kocsikba. Csak hogy nem maga a fejegység volt Cd lejátszós, hanem volt hozzá egy külső CD tár amit a csomagtartóba vagy a kesztyűtartóba lehetett rakni. Több CD-t lehetett belerakni, és a fejegységen vagy a kormányon lehetett kiválasztani hogy melyik CD-t rakja be magának. Ezek Mercinél, Audinál, BMWnél és Opelnél az alsó és közép kategóriában feláras extra volt, a felső kategóriában pedig alapfelszereltség. A BMW-nél pedig már 2003-tól feláras extraként lehet kapni iPod dokkolót, sok helyen voltak olyan akció hogy ha kérted a feláras extra iPod dokkolót akkor az új BMW-hez kaptál egy iPod-ot ajándékba.


Az hogy sok autógyártó miért reagált ilyen későn erre a CD lejátszós dologra. Ne kérdezd, de valószínűleg volt köze a profithoz.

2013. máj. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, alsó kategóriánál Opelnél nem lehetett, csak a Vectrákba és Omegákba lehetett CD tárat kérni.
2013. máj. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!