Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » E85-öt átalakítóval 100%-ban...

E85-öt átalakítóval 100%-ban lehet használni v. valamilyen arány célszerű-e benzinnel, illetve ki lehete-e üríteni a tankot úgy mint a benzinesnél?

Figyelt kérdés
2003-as renault megane most vásárolt használtan amiben hunflexes e85 átalakító van beszerelve egy 0-1-as állítású mechanikus gombbal lehet állítani belülről.benzin 0, e85 1. már sokat olvastam kérdeztem hallottam róla, de a 2 kérdést még nem látom tisztán.

2013. máj. 5. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez az állítási lehetőség érdekes. És mi van ha fele-felébe tankolod?

Én néztem anno ilyen átalakítókat, lényegében kibővítik a gyári befecskendezési tartományt az üzemanyag minőségének függvényében. Tehát automatikusan.

Ennek a cuccnak nincs valami weboldala leírással? Vagy legalább egy e-mail cím ahol tudnál érdeklődni.

2013. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tapasztalataim szerint fele-fele arányig a motorelektronika képes kezelni a szükséges dúsítást. Felénél több E85 esetén már jobb átkapcsolni.

Bekapcsolva nyugodtan tankolhatsz 100% E85-t, 15% benzin van benne.


A Bioetunnak van olyan lehetősége, hogy az alapból ki nem használt A/D bemenetére be lehet kötni egy üzemanyag-érzékelőt. Ha be van kötve, nem csak a vízhőfok, hanem az alkohol-százalék függvényében is növeli az injektorok kitöltési tényezőjét.

2013. máj. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat így már bátran beleöntöm. Kérdeztem szerelőket, neten is kerstem ott is hasonlókat mondtak ezért gondoltam h itt is megkérdezem. Használati utasításból konkrétan nem írják le de kivehető. viszont így már tiszta hogy a 15 %benzin mért van hozzárendelve.

Mégegyszer köszönöm a válaszokat.

2013. máj. 5. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!