Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36 kuplungtárcsa betehető...

BMW E36 kuplungtárcsa betehető fordítva, mit okozna ez? (Részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Szerettem volna egy E36 328i-t egytömegűsíteni, de probléma ütközött a szerelő. A kéttömegű lendkereket kiváltottuk egy M50 lendkerékkel és a hozzá tartozó kuplunggal. Tudomásom szerint plug&play lenne a dolog, de összerakás után adódott egy kis meglepetés. A kuplungot kb. 80%-ig kinyomva felkeményedik, a kinyomóvilla eléri a szerkezetet. Van valakinek tippje, hogy mi lehet a probléma? Valami mást is cserélni kellett volna, vagy a szereléskor követhettek el valami bakit? Eddigi tippek:

- Munkahenger csere 22,2 mm-esre, de szerintem nem megoldás (a gyári 20,64 mm). A szerelő lerövidítette a pálcát, akkor javult, de még mindig nem volt jó.

- Kinyomó villa műanyag kis támasztója adta meg magát, vagy a kinyomócsapágy nem jó bele. Ezeket azért zárnám ki, mert előtte jó volt, nem volt ilyen gond, hacsak nem szereléskor tört el a műanyag pöcök. Vagy a kopott helyett új tárcsa miatt előjöhet a hiba kuplungcsere után?

- Kuplungtárcsa fordítva lett berakva. Nekem ez lett volna a tippem, de a szerelő szerint csak barbár módszerrel lenne lehetséges, a tárcsa tönkremenne berakáskor.



2013. máj. 5. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen kuplung szerkezet van benne (SAC )

Mert ha igen ezt spec szerszámmal lehet csak beszerelni !

És tudomásom szerint ez ilyen ...amit betettetek..

[link]

2013. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy az E36-é még önállítós. De ha az lenne, elvileg van hozzá a szerelőnek cucca.
2013. máj. 5. 15:24
 3/3 A kérdező kommentje:
Úgy látom elírtam. Nem önállítóst akartam írni. Ezekben még hagyományos kuplung van. A kinyomóvillából leszedtek valamennyit, így a probléma úgy néz ki, megoldódott, még ha kicsit sufnis módszerrel is. Egyébként végképp nem értem a kéttömegű lendkereket. A kuplung sokkal kezelhetőbb lett, és semmilyen negatív változást nem vettem észre az egytömegű lendkerékkel.
2013. máj. 6. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!