Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorfelújítás - mennyibe...

Beatrix555 kérdése:

Motorfelújítás - mennyibe kerül megközelítőleg egy mindenre kiterjedő motor felújítás egy opel astra g-nél? (anyag és munkadíj együtt kb )

Figyelt kérdés
A cél egy olyan motor, ami megbízható, és még hosszútávon használható, esetleg ahogy olvastam ismét kevesebbet fogyaszt. Előre is köszönöm a válaszokat.

#autó #autószerelő #Opel Astra #motofeljújítás
2013. máj. 5. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Esetleg milyen motor van benne ? :)
2013. máj. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Benzines motorra vonatkozik a kérdés :)
2013. máj. 5. 17:07
 3/14 anonim ***** válasza:

1.4 , 1.6 stb :)

16 szelep vagy 8 ?

Adj egy motorkodot ....

2013. máj. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Z16XET azt hiszem a motorkód
2013. máj. 5. 17:36
 5/14 anonim ***** válasza:

Engem vezérléscserekor riogattak azzal, hogy nemrég hoztak be egy Astrát szíjszakadással és 300.000 Ft volt a javítás.

Ennél gondolom kevesebből is kijön egy felújítás. Nekem H Astrám van, lassan közelíti a 200.000 km-t, de szerencsére még elég jól bírja. Jól megy, megbízható, olajat sem eszi. De elég sokat megyek vele, pár év múlva lehet hogy esedékes lesz egy motorgenerál.

2013. máj. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
opel astra g 1.6 16V
2013. máj. 5. 17:37
 7/14 A kérdező kommentje:
Kicsit bővebben leírom miért is kérdem. Még nincs meg az autó, csak most tervezem a vásárlását. Használtat szeretnék venni, egy olyan 8- 10 éveset megközelítőleg. Már megvan milyen extrákat szeretnék, ezek jelentősebb részét vásárlást követően tetetném be fokozatosan. (pl autógázossá alakítás, tempomat, központi zár, elektromos ablakok, tolatóradar és kamera, autóriasztó, plusz légzsákok a meglévőkön felül, fedélzeti komputer, ha nincs bennük... ) Azt már tudom, hogy aktív biztonsági felszerelést nem igazán jó betenni az autóba,... így ABS ESP. Néztem az autó árakat... gyakorlatilag amiket szeretnék, az horribilis áron kapható meg használt autóba. Annyit most nem tudnák rá fizetni. De fokozatosan ezeket be tudnám építeni. Épp ezért is olyan autó kellene ami motorikusan megfelelő, és még sokáig jó, ezt esetleg felújítással tudom elérni, vagy felújításon belül az alkatrészek cseréjével. Hosszútávra tervezek, ha már lesz egy ilyen autóm nemigen akarom lecserélni sokáig.. nem baj ha már 20 vagy 25 éves lesz.. ha nem rozsdásodik akkor nem fogom lecserélni.. egész addig amíg megy. Tudom, hogy valószínű ezekkel az extrákkal el fogom érni azt az árat amit most kiadnék (ha tundnék) egy drágább jobban felszerelt kocsiért, de abban sincs benne minden amit én szeretnék, és ki tudja azt nem kell-e szintén felújítani drága pénzen... szóval így biztos jó autóba rakatnám az extrákat.... és nem kell egyszerre kifizetni. Idővel épp ezért biztosan kell majd egy motor nagygenerál.. remélem azzal még 300.000 km-t vagy többet elmegy az autó ha nagyon vigyázok rá...
2013. máj. 5. 17:48
 8/14 anonim ***** válasza:

Te most viccelsz ?!

Amit felsoroltál utólagos felszereléseket azok még két autó árát kiteszik ....

2013. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kb 600.000 ft az összes.
2013. máj. 5. 21:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy teljes generál igencsak 300e körül mozoghat. Én most akartam egy kis Fiat motort fúratni, de letettem róla. 15e a fúrás, 15e a főtengely köszörülés és anyag még nincs is benne. Inkább vettem egy bontottat és neked is azt javaslom. 80-100e körül már kapsz egy ilyen motort és ki lehet fogni belőle olyat ami keveset futott. Pl. külföldről behozott sérült autó.
2013. máj. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!