Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme használtan alufeln...

Van értelme használtan alufelnit venni?

Figyelt kérdés

Nemigen találni jó állapotút, csak olyat, ami tele van karcokkal, leverődésekkel, vagy teljesen ki van mattulva, kopva.


Ezekkel lehet valamit csinálni, hogy visszanyerjék régi kinézetüket, vagy felejtősek?



2013. máj. 1. 16:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha annyi a baja, hogy meg van kopva, vagy fakó, akkor egy újrafényezéssel meg tudod oldani. Persze nem vízfestékkel, vagy temperával, tehát a fényezés árát is számold bele. Ha neked úgy megéri, akkor értelmetlen a kérdés.
2013. máj. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Igen, meglehet csináltatni gyönyörűszépre, fényezni, minden, csak iszonyat drága. A 4 felnit 80 ezer ft megszépíteni. Egyébként ha nincs pénz újra, használtan kell venni, egyértelmű. Viszont én biztos, hogy nem vennék használtan, inkább járnék akkor lemezfelnivel, ha azt legalább megtudnám fizetni újonnan.
2013. máj. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tehát akkor inkább érdemesebb újat venni? Mert azt szűröm ki a válaszokból, hogy újrafestetni többe jön ki, mint ha újat vennék.
2013. máj. 1. 16:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Meg lehet javítani igényesen a sérült felniket,csak sok ember nem tudja.Karcok,meg lepattogzások nem a katasztrófa kategória... fényezéssel lehet javítani,és ha már fizetsz érte olyan színű lesz amilyenre TE szeretnéd,nem amilyenben gyártották...
2013. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

ÉS pl egy ilyen kinézetű felnivel mit lehetne kezdeni? [link]


Nagyságrendileg mennyiben lenne a felújítása szerintetek?

2013. máj. 1. 17:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ut, nem raz, nem repedt, stb, akkor szerintem konnyeden felujithatod, meg fenyezni sem kell, en magam is hasznalt alufelnit vettem, fekete auto, van egy sarga kromcsik az oldalan, es a hasznalt alufelnimet sargara szintereztettem, szerintem nagyon dogos, a szinterezes egy alternativ festes mod, porfestes, minden nagyobb varosba van egy ilyen muhely, altalaba 3ezer forint/felni a szinterezes ara, es pontosan ugyan ugy nez ki mint ha festetted volna :)
2013. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik, és pénztárcabarát is lehet. Köszi a tippet. És ez mennyire tartós dolog?
2013. máj. 1. 19:18
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarod akkor magadnak is felcsiszolhatod a felniket, ezzel is sporolsz, en mondjuk lehomokfuvattam, de csak maszekba, ingyen :) A szinterezo muhelyben pedig porfestekkel fedik be a feluletet, majd 200 fokon raegetik, szoval nagyon tartos, nekem legalabb is 1 szezon alatt a vilagon semmi baja nem lett, igaz nem vagyok az a lepadkazos tipus tudok parkolni :) Es sokkal olcsobb mint a festes/fenyezes. Ha nagyon tartasz a dologtol meg fujhatsz ra magadnak hazilag 1-2 reteg lakkot es nagyon jo kis felnid lesz :)

[link]

Ez egy pesti muhely, de en Miskolcon is talaltam :)

2013. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A linkelt felnit,én homokszórnám,finom csiszolnám (políroznám,főleg a peremet ) ,majd lakkoznám . Esetleg a közepét valamilyen színre fújni,de a szinterezés is ütős polír peremmel! Nem tudom mennyibe állna meg,régen dolgoztam a szakmában.
2013. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Pl: [link]
2013. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!