Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hátsó sportdobot akármilyen...

Hátsó sportdobot akármilyen teljesítményű autóra fel lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tehát egy 1000ccm-es, 50LE körüli autóra is simán felrakható, hogy szebb hangja legyen? Nem árt egy kisebb teljesítményű motornak hosszú távon?

2013. máj. 5. 17:52
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És még egy kérdés: műbizonylat kell hozzá?
2013. máj. 5. 17:55
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Persze, nem lesz tőle semmi baja. Műbizonylatosat érdemes venni, mert azért a rendőr nem szólhat, és műszakin is átmegy vele.
2013. máj. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%
[link] Itt egy kis leírás, ami segíthet. Baja nem lesz a motornak. Érdemes típusspecifikus dobot venni és legyen hozzá műbizonylat is, mert ha nagyon böszme hangja van, a rendőr is kérheti és a vizsgán is kötözködhetnek, ha nincs papírod róla.
2013. máj. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi. A Paragi dobokról mi a véleményetek? Milyen minőséget képviselnek, és mennyibe kerülnek kb?
2013. máj. 5. 18:16
 5/16 anonim ***** válasza:
A Paragi jó márka, jó minőség, szép hanggal. Én épp most rendeltem 2105-ös Ladához egy duplavégű Paragit.
2013. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
És ha nem vagyok túl indiszkrét a kérdéssel, milyen árban van a többi sportkipuffhoz képest? Egy kategória?
2013. máj. 5. 18:41
 7/16 anonim ***** válasza:
89%
Én 7700-ért vettem, de vannak még egycsövű 50-es és 60-as végű dobjaik is Ladához (én csak ahhoz néztem) 9000 környékén, szerintem teljesen korrekt áraik vannak a többi gyártóhoz képest is.
2013. máj. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


Még annyit had kérdezzek, hogy te ezt neten keresztül intézted, vagy bementél személyesen?

2013. máj. 5. 18:57
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
Szívesen! Ja, neten rendeltem, aztán várnom kellett valamivel több mint egy hetet, mert rendelésre legyártották. Nem tudom, hogy minden Paragi dobnál így van-e vagy csak az enyémből nem volt épp raktáron. Holnap érkezik, ha minden igaz, már várom :D
2013. máj. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1000 ccm-es autóra nem érdemes 'sport' dobot venni ha teljesitményt akarsz növelni, maximum a nagyobb hang miatt érzed úgy, hogy jobban megy... Műszaki vizsgán (már olyan vizsga ami nem megbundázott, hanem pl. normális NKH vizsga amire pl. a rendőr is küldhet ha nem szabályos átalakitásokat eszközölsz az autón) tudtommal már a kipufogó hangerejét is mérik, hiába van műbizonylatod, ha hangosabb egy megadott határon, akkor nem felel meg... Ugyanez volt idén műszakin a fóliázással, az első ablakokat félig le kellett húzni, lefényképezték, és ott nem lehetett kamuzni, mint amikor szokták azt, hogy fullsötét fóliázott ablakot teljesen leengedik...


Teljesitmény növelésre a többszázezer Ft-os, neves gyártók típusspecifikus dobjai alkalmasak egy teljes sportkipufogó rendszerrel (sportkatalizátor, stb) ami a leömlőtől indul ugye, de azok hatása is inkább nagyon erős autókon érződik...


Sajnos Magyarországon nagy biznisz a 'tuning', összességében elmondható, hogy ami olcsó (pl sportlégszűrő, tuningnak mondott kipufogó alkatrészek párezer Ft-ért stb) az csak parasztvakítás. Aki ilyeneket megvesz, az eleve nem fogja mondani, hogy hű, kiadtam érte pénzt és mégsem hozza az elvárásokat... Szerintem majdnem mindenkinek van egy korszaka, amikor tuningolni akarja a járművét, de igazi teljesitménynövekedés az pénzbe kerül, ha teljesitményt akarsz ne 1000 ccm-es autót vegyél, azt valószinüleg inkább a kis fogyasztásra találták ki...


Ha csak egyedibbé akarod tenni az autód, amit valószinűleg olcsó fenntarthatóság miatt választottál (1000 ccm), akkor elég egy polirozott kipufogóvéget felhegesztetni a gyári kipufogóra, és akkor nem fog kötözködni se a rendőr se az NKH....


Ne hagyd hogy a reklámok rábeszéljenek mindenféle 'tuning' cuccra... És ezt sokéves tapasztalat és pár autó tulajdonlása után írom :)

2013. máj. 6. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!