Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyárigumit vennék! Ami most...

Nyárigumit vennék! Ami most van a felnin az 215/15-ös, de találtam jó áron 225/50-est. Feltehetem-e és mennyiben változtat ez az autó futásán?

Figyelt kérdés
2013. máj. 6. 13:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a 215/15-öt nézd meg újra, mert ilyen gumiméret nem létezik. Nem gyártanak /35-nél peresebb abroncsot. Egyébként meg ha a régi és az új gumi átmérője legfeljebb 1%-kal tér el egymástól, minden további nélkül felteheted, nem fogja érdemben befolyásolni a futómű geometriáját. A 10 mm-rel szélesebb gumi valószínűleg egy kicsit jobban fog tapadni, de még ez sem biztos: ilyen kis különbség esetén még a keverék összetétele a döntő.
2013. máj. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ja bocs,elírtam,215/45-ös a mostani és köszi a választ!
2013. máj. 6. 14:33
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez kb. 3 cm átmérőváltozás, az szerintem sok. Milyen autó, mi a gyártó által javasolt gumiméret? Annak az átmérőjétől minél kisebb mértékben szabad eltérni, tehát az átmérőben legközelebb eső méret választása ajánlott. A nagyobb átmérő megváltoztatja a futómű geometriai paramétereit is, aminek lehetnek nem kívánatos következményei.
2013. máj. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!