Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vennék egy használt autót, de...

Vennék egy használt autót, de nem értek hozzá. Szerelőt vigyek, vagy inkább az autót vigyem szervízbe?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy ez itt Pesten mennyire normális, amikor én vidéken laktam, mindig volt egy ismerős szerelő, akivel ment az ember megnézni az autót.. Létezik még ez a rendszer? Ha felhívok egy autószervizt a környékről, lesz vajon jelentkező, aki eljönne velem?

Vagy sokkal többet ér, ha a szervizbe viszem be a kocsit?


Köszi szépen.


29 N



2013. jan. 15. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hinném hogy a tulaj vásárlás előtt elvinné neked szerelőhöz megnézetni. Ha vásárlás után viszed akkor már mindegy mert eladni nem fogod tudni vissza adni a tulajnak maximum ha buksz rajta.

Amúgy ez a rendszer még mindig működik. Szomszédunkban volt egy ilyen használt autókereskedés már nincsen de volt, és oda minden második vevő vitt egy szakit aki ránézett hogy milyen állapotban van szakmai szempontból.

Szerintem ismerőst vigyél mert ha a szervízbe megkérsz egy random embert pár ezért biztos azt fogja mondani hogy jó meg minden aztán vásárlás utána viheted szervizelni.

ismerőst is azért érdemes inkább vinni mert ha csak minimális mennyiségű hibát talál rajta amire érdemes áldozni egy kis pénzt hogy rendben legyen úgy még oké.

2013. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lehetne vinni. Mindkét autómat így vettem. A legutóbbinál volt is olyan hiba amit csak a Hondánál tudtak megmondani. Persze ment a mese, hogy nem tudott róla az eladó. Mindenképpen ajánlom egy szervízes átnézetésre, pár ezer Ft.
2013. jan. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jan. 15. 21:59
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs ismerős szerelőd, akkor marad a szerviz. De csak olyan, amit te választasz. Még mielőtt elmennél "vadászni", egyeztess egy szervizzel, hogy lehet-e ilyet. Ugyanis nem ritka, hogy az eladónak vannak "lezsírozott" helyei, ahol bizonyos dolgokat nem vesznek észre, de ő lelkesen felajánlja, hogy segít megszervezni. Igaz, így meg ő fog téged vádolni azzal, hogy olyan helyre viszed, ahol direkt lehúzzák az autóját, de ez már csak egy ilyen műfaj: az eladó és a vevő érdekei nem feltétlenül egyeznek meg.
2013. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Amennyiben magánszemélytől veszed, az biztos belemegy az átnézetésbe szervízben. (csak válassz ki egy megbízhatót) Nekem szerencsére van egy autószerelő ismerősöm, én oda fogom vinni, ott maximális a bizalom.

Ha meg nem megy bele az átnézetősbe az eladó, azt szerintem hagyhatod is ;)

Szerintem jobb a szervízes megoldás, de ha más nincs vigyél szerelőt, bár ha nem ismerős, akkor tényleg mondhat bármit.. szóval független szervíz, vagy ahol már jártál esetleg! (én csak így veszek-vennék használt autót)

2013. jan. 16. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne független szervizbe vidd!

Csak márkaszervizbe, mert ott mindent tudnak az autóról, hisz ha bármikor ott járt, annak nyoma van a rendszerben. Inkább fizesd ki a dupláját az átvizsgálásnak, mint később költs 400 ezret alkatrészcserére!

Ha 8-10 évnél idősebb autóról van szó, akkor szóba jöhet független szerviz is.


Ja és FONTOS, hogy te mondd meg, hova akarok elvinni, ne az eladó (mutyizás elkerülése miatt).


Ha viszont valami nagyon öreg autót akarsz venni, annak egyszerűsége miatt szerintem egy ismerős szerelő kísérete is elégséges.

2013. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!