Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra H 1,3 CDTI vagy...

SzőregT kérdése:

Opel Astra H 1,3 CDTI vagy 1,7 CDTI?

Figyelt kérdés
Autót szeretnék venni, erre a kettőre szűkült a kör. Írnátok pár mondatot a két motorról? Előnyök/hátrányok, tipikus hibák stb.?

2013. máj. 7. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

1,7 CDTI

Ezt ismerem, isuzu diesel, nagyon megbízható, keveset eszik, és erősebb az 1.3-as cdti-nél, ami fiat motor, és azt nem ismerem.

2013. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gomzoli ***** válasza:
93%

Egyértelműen az 1,7 CDTI (Isuzu) a jobb választás! Tartósabb, erősebb, ugyancsak euro4 (a H Astrában), és talán fél literrel fogyaszt csupán többet az 1,25-ös Fiat motornál (1248 cm3 az szerintem nem 1,3-as, nem tudom miért annak nevezik).

Tipikus hibája nincsen. Talán annyi, hogy hangos. De az 1,3-as is az.

Nekem ugyanez a Z17DTH (74KW:101Le) motor van a Combo-ban, ami 180 cm magas és csaknem 1400 kiló. Ebben fogyaszt 5,5-6 liter közötti átlagot, de hosszú úton, kényelmesen, finoman haladva 5 alatt, míg autópályán, nagy (140+) tempónál 7,5-7,7 litert. Végsebesség 185, 0-100: 11 mp.

212 ezer kilométert ment 8,5 év alatt, hibalista: 2 alkalommal hűtőtermosztát (alkatrész+munka: kb. 10e) és egy db. izzítógyertya (ca. 15 ezer Ft), valamint egy-egy stabilizátorpálca és gömbfej (össz talán 40 ezer munkadíjastul). A zöldkártyavizsgálaton az Euro4 diesel határérték 1/4-ét produkálta (Decemberben, 8 évesen)! (Németországról van szó, itt nem sumákolják el a vizsgát!)A vizsgáztató azt mondta, hogy sok típusnál még az új, vagy 1 éves autóknál is ritka az ilyen jó érték. Úgyhogy szerintem az életben nem lesz még egy ilyen megbízható kocsim, mint ez.

Bocs, hogy így belelovalltam magam, de meggyőződésem, hogy az 1,7-es Isuzu jobb.

2013. máj. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznos!
2013. máj. 8. 10:39
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Nekem 1.3cdti m van,kombi.Nem egy aszfeltbetyár,nem gyüri az aszfaltot indulásnál,felejtsd el a csikorgó kerekeket.Amúgy nem rossz,egész jól viszi a nagy dobozt a 90ló.A nyomatékot nagyon érezni.tavaly januárba vettem,most van benne 130ezer,eddig gyertyát cseréltem,meg a szokásos olaj stb. Fogyasztás nagyon jó,ha "papássan"közlekedsz,4-4.5ltr. ha tolod neki,ez is elpancsolja az 5-7ltrt.talán annyi még az előnye,hogy ez láncos vezérlésü,az isuzu szíjas.1.7est nem ismerem,nem volt.
2013. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1.7 cdti tulaj vagyok de van a családban 1.3-as corsa cdti motorral.Az a baj az 1.3 cdti-vel hogy Fiat.A turbója is.Sokat gondolkodik mielőtt meglódulna.Az 1.7-es Astrám jobban gyorsul.Ráadásul az olaszok a japánokkal ellentétben elég megbízhatatlanok és hát ezek a mai autók tele vannak elektronikával...Szerintem az 1.7 jobban viszi majd a kasznit.Nekem vegyes (város,sztráda,sima autóút)vezetésnél 5.2l/100km produkált,de az enyém kombi és más az aerodinamikája.Apámé nem az és ő 4.8literrel eljár az 1.7-el.A kis kasznis Corsa az 1.3-al is 4litert eszik,szerintem az 1.3-as Astra többet fog..Én az 1.7-nél maradnék.Az összes új Opel gyengéje az Egr szelep,de 5-6 ezer forintért kipucolják,nem kell mindjárt 40 ezerért venni..
2013. máj. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!