Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mennyire jó olaj?

Ez mennyire jó olaj?

Figyelt kérdés
[link] ilyent vettem a simsonomhoz, 4 literbe öntöttem 100ml-t és mikor beindítottam elkezdett füstölni egy kicsit, meg nehezen indult, de ez akkor benzinbe való olaj mindenféleképpen? nem annyira értek hozzá
2013. máj. 7. 17:23
 1/2 anonim válasza:

Nem valószínű, hogy az olajtól indult nehezen. Igen, ez kétütemű motorokhoz való kenőolaj benzinbe. Ha 4 L-be tettél 1 dl-t akkor az 1:40-es keverék. A simsonok elmennek a kevésbé olajossal is! A gyári keverési arány az 1:50 (5 L-hez teszed az 1 deci olajat).

Egyébként így első ránézésre nem tűnik rossznak, az a lényeg, hgoy TELJESEN SZINTETIKUS legyen! Én is most állok olajválasztás előtt, ki fogom próbálni!

Ja, és a kétütemű motorok mindig jobban füstölnek mint a négyüteműek! Egy Simson sose lesz "füstmentes" ;)

2013. máj. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
tudom hogy nem füst mentes, de legutóbb mikor mentem vele akkor totál kifogyott a motor és a karburátor is, és meg is mostam kb 3 napja, slaggal és gondoltam hogy na ez egy hétig be se fog indulni mert ömlött a gyújtásból a víz mikor elzártam a vízet, de kinthagytam a napon , és ez már 3 napja volt, és öntöttem vele 2-3 dl-et és nem akar indulni, már gyertyát is cseréltem benne, néha pöffen, van hogy beindul elkezdem pörgetni, de egyszer csak leáll, és nagyon füstöl is, nem hiszem hogy sűrű lett volna a keverék...
2013. máj. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!