Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kell tartanom egy személyg...

Mit kell tartanom egy személygépkocsiban kötelezően? És mit ajánlotok, ami nem kötelező?

Figyelt kérdés
Vontatókötél,háromszög,izzókészlet,mentőláda,poroltó..ilyenek.Mi a kötelező,aminek hiányában megbüntetnek és mi az ami nem kötelező,de jó,ha van.

2013. máj. 7. 20:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Poroltó -teljesen felesleges pénzkidobás!
2013. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem, hogy kötelező volt anno.Ezért érdeklődöm,hogy ne dobjak ki fölöslegesen pénzt.
2013. máj. 7. 21:07
 3/17 Vizéli László ***** válasza:
72%
A háromszög, és a mentőláda, fényvisszaverő mellény kötelező. Az izzó készlet már nem kötelező, viszont gondoskodnod kell róla hogy mindig minden világítás megfelelően működjön, úgyhogy az nem árt ha van. Valamint hasznos lehet egy vontatókötél és egy bikakábel.
2013. máj. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%

hát azért egy poroltó tud hasznos is lenni, én kötelezővé tenném. Nekünk van a kocsiban, voltunk romániában ott kötelező tartozék, egyébként nem drága, és nem is foglal sok helyet.

ami kötelező az az izzókészlet, háromszög, elsősegyélyláda, meg nem tudom hogy van, hogy mennyi sárga mellény kell, de nekünk 5 személyes az autó, így van benn 5 db mellény is.

ami jó ha van, vontatókötél, pótkerék, ha régebbi autó, amibe bele lehet nyúlni és értesz is hozzá egy kicsit, akkor szerszámok, de új autóba, hozzáértés nélkül csak kárt csinálsz.

pléd, pár üveg ásványvíz, sosem árt, esetleg valami keksz, vagy csoki, elfér a kesztyűtartóban.

egy elemlámpa bontatlan elemekkel a kesztűtartóban, esetleg ehelyett szivargyújtós munkalámpa, kinek mi.

meg ugye a poroltó. telefonnak szivargyújtós töltő.

ezek vannak bent nekünk az autóban.

ja meg van bent az ajtóban wc papír, papírzsebkendő, gyufa, öngyújtó.

ezek a nyáriak, télen még van bent egy pár dolog, de az most nem aktuális.

2013. máj. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

"Poroltó -teljesen felesleges pénzkidobás!"


Így igaz, ki a fene akarja a port oltani!?

:D


Egy porral oltó készülék viszont néha hasznos lehet.


Az izzókészlet már nem kötelező, de bizonyos esetekben nem szabad kiégett izzóval közlekedni, és ha nem vadi új autód van, akkor az út szélén is lehet izzót cserélni.

Inkább mint a tréler, vagy a bírság.


A vontatókötél szintén hasznos lehet, ha van hely eltenni, a bikázó kábel szintén. Egy-két gumipók is jó lehet egy régebbi autónál.


A háromszög és az e.ü. csomag kötelező.


A fényvisszaverő mellény szintén kötelező ha autópályán, vagy (korlátozott látási viszonyok esetén) egyéb úton ki kell szállni az autóból.


Az emelőt, kerékkulcsot, vagy a defektjavító készletet már nem is említem.

2013. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

4# nem kötelező az izzókészlet, és a mellény sem feltétlenül


mellény akkor kell, ha lakott területen kívül ki kell szállnod az autóból és annyi mellény kell, ahány ember az adott autóból kiszáll

2013. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok

én még úgy tanultam hogy kötelező tartozék, pedig nem volt régen az az oktatás, két éve ezidőtájt vizsgáztam.

a mellényről meg annyit, hogy nagyjából tudtam hogy kell, stb, így arra a következtetésre jutottunk itthon amikor a kocsit "berendeztük" hogy veszünk a meglévő négy mellé még egyet így biztos elég lesz, kb. 200 forintról nem vitatkozok senkivel.

amúgy TV-ben sokat mondogatták hogy eü láda se kötelező, de büntetnek ha nem, vagy valami hasonló, de ott a "szakértelem" nincs meg az emberekben, bennem sem, levizsgáztam, a vizsgabiztos mindenkinek elmondta, legfontosabb a mentők száma, mert éles helyzetben vagy a beledet hányod ki az aszfaltra a látványtól, vagy több kárt csinálsz mint hasznot, vagy netán összeesel, aztán egyet léptünk előre, kettőt hátra eset. Persze van aki tudna a bajban cselekedni, én magamról mondom, meg szerintem a közlekedők többségéről, hogy csak a mentőt tudnánk hívni.

És még a kötelezőkhöz elfelejtettem, egy hármas gumi is jó ha van az autóban, bármikor jól jöhet:)

2013. máj. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Napkiraly ***** válasza:
59%

tehát kötelező:

pótkerék

emelő

kerékkulcs

mentőláda (ezt csak baleset esetén ellenőrizhetik, az enyém 1988ban lejárt)

és az elakadást jelző három szög :)


Kötelezően ajánlott:

láthatósági mellény (kiszállsz,megkapod)


Nem kötelező,de hasznos:

poroltó

izzókészlet

vontatókötél

bikakábel

csavarhúzó, fogó

betétlap

fogkefe

2013. máj. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

hát akkor rosszul tanították :D (2008 óta nem kötelező)


már jó ideje úgy gyártják az autók nagy részét, hogy véletlenül se tudj izzót cserélni, helyette vidd el szépen a szervizbe és kicserélik "jó" áron

emiatt felesleges is az egész

2013. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%

napkirály, emelő meg kerékkulcs meg a többi cucc minek?


nincs is pótkeréknek helye a kocsimban, mert nincs rá szükség

2013. máj. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!