Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 2011-ben mi a kötelező felszer...

2011-ben mi a kötelező felszerelés személygépkocsiban a KRESZ szerint?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy láthatósági mellény, eü. doboz és tűzoltókészülék az kötelező, de a pótkerék az nem, ahogy az izzókészlet és az elakadásjelző háromszög sem az.

Az a baj, hogy mindenki mond mindent, mivel aránylag gyakran változnak a szabályok, úgyhogy egyúttal azt is kérdezném, hogy hol lehet a KRESZ aktuális, hivatalos verzióját elérni? Tudom, hogy ott a könyv, de most nem akarok minden változtatás után venni egyet - arról nem is beszélve, hogy honnan lehet megtudni, hogy változtak a szabályok?


Előre is köszi a válaszokat!


2011. ápr. 12. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Kötelező tartozékok:

-eü doboz

-elakadásjelző háromszög

-láthatósági mellény

[link]


A tűzoltó készülék csak a 3,5 tonna felettieken kötelező.

A pótkerék sem az, de azért jó ha van.

Az én kocsimban azért bent van egy kis tűzoltó készülék, egy vontató kötél és egy izzó készlet is, ha nem kötelező az se baj, a kocsi elbírja, és inkább hurcolom feleslegesen akár évekig, mint, hogy egyszer szívjak mert nincs.

2011. ápr. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ez nem tűnik épp friss rendelkezésnek - de semminél több. Minden évben történnek változások a KRESZ-ben, ebben a leírásban nem találok ilyesmikről szót...

Te honnan értesültél erről, hogy mi a kötelező felszerelés? Még az oktatásról emlékszel rá, vagy azóta olvastad valahol?


Jó, persze én is úgy vagyok vele, hogy mindent bele a kocsiba, elfér, de idegesít, hogy nem tudom biztosan, mi az, ami kell, és hogy honnan tudhatom meg az újabb változásokat. A rendőrök honnan tudják, miért büntethetnek?!

2011. ápr. 12. 15:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tűnik annak, de az.

Ezen a linken mindenkori hatályos rendelkezés található, ami fel is van tüntetve a bal felső sarokba, az, hogy ilyen "stílusban" jelenik meg lehet ugyan félrevezető, de ezt most hagyjuk.

Ez nem a változásokat tartalmazza, hanem a komplett KRESZ-t,így a 2011-es változásokat is megtalálhatod benne, ami főleg a kerékpáros közlekedést érintette, illetve a 2,5-3,5 tonna közötti járművek sebességhatárait változtatta meg, eszerint 3,5 tonnáig azonos a sebességhatár.


Az ez évi változásokat itt találod:

[link]


A kötelező felszerelések listáját onnan tudom, hogy napi szinten foglalkozok autós fórumokkal, így naprakésznek érzem magam a témában :)

A kötelező felszerelések mostanság annyiban változtak, hogy 2010 január elseje óta nem kötelező az izzókészlet, viszont a láthatósági mellény az lett.

2011. ápr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez az oldal már megnyugtatóbb, megbízhatónak tűnik - köszönöm szépen! A kötelező felszerelésekkel kapcsolatban ha változás lesz, itt biztos lehet majd követni azt is.


Köszi! Üdv!

2011. ápr. 13. 09:25
 5/5 anonim ***** válasza:
a KRESZ könyvet kihagytátok, pedig aki több mint 10 éve tette le a jogsit annak kötelező egy friss kreszkönyvet magánál tartani, mivel sokat változott azóta, nameg az ember felejt is. Csak ezt sajnos nem igazán ellenőrzik pedig fontos dolognak tartom, kétes helyzetek eldöntésekor. Ezért a legjobb ha elöl van a kesztyűtartóban.
2012. jún. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!