Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy gilera h@k típusú...

Van egy gilera h@k típusú motorom.50 ccm. Az lenne a problémám, hogy a motor 7000 fordulatszámig alig akar felgyorsulni utána pedig hirtelen begyorsul, felpörög és azonnal váltani is kell. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom nemrég vetted és még furcsa... Szokj hozzá, az 50-es Minarelli-blokkos gépek ilyenek: hangosak, pörgősek, gyengék (a kategóriában talán a legjobb blokk a Minarelli AM6, de 100kg-hoz +70 a rájder - édes kevés az 50ccm. és ahhoz, hogy menjen, ahogy mondod, iszonyatosan pörgetni kell, mert az alsó fordulatszámtartományban nem megy, inkább elmegy aludni). Nekem is volt egy hasonló gépem, nemrég adtam túl rajta (hála az égnek). Kezdésnek nagyon jó volt, de olyan nagyon nem nőtt a szívemhez. Először tetszett ez a karakterisztika, de 10 000km után kezdtem megelégelni, hogy 50-es tempónál visít mint az állat, és pörög 7000-et. Aztán egy idő után széthullik (vagyis nem hullik szét, egyben marad, de 8 000km után minden megtett kilométeren a fejemben motoszkált, hogy mikor fog megragadni a dugattyó. Nagyon érezhető rajta a kilométerek vasfoga). És drága a javítása. Továbbá öröm vele 2-személlyel utazni... Az étvágya annyira nem volt rossz (3,23liter), és a legtöbb robogót lenyomta gyorsulásban, de sajnos nem volt a szivem csücske :/
2013. máj. 8. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, nemrég vettem és elég fura, de kezdésnek jó lesz ez a motor. Köszönöm a válaszod!
2013. máj. 8. 17:08
 3/4 htr válasza:
azért ilyen mert a motor power szelepes
2014. júl. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem power szelepes, ez butaság. Egyrészt azért, mert az 50-es mocikba nem raknak, másrészt: a power szelep éppen arra hivatott, hogy a motor alacsony fordulatnál se legyen nyomatékszegény, használható legyen. A kérdezö éppen arra panaszkodott, hogy kis fordulaton nem megy. biztos van benne power szelep... Megszoktad már, kérdezö? megvan még? na és mi a véleményed róla?
2014. júl. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!