Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mióta lehet járdán motorozni?

Mióta lehet járdán motorozni?

Figyelt kérdés

Rendszeresen látok motorosokat a gyalogosoknak fenntartott járdán rodeózni, van, hogy csak a dugót kerülik ki úgy, hogy a járdán levágják az utat.


Az egy dolog, hogy mondjuk egy villanyoszlop tövébe parkolnak le és kötik ki a motort, de nincs szabály, ami tiltja a járdán való motorozást?


Nem kötözködni akarok, bírom a motorosokat, csak mondjuk marhára idegesít, amikor a kislányommal jövünk haza a bölcsiből és valaki előttünk az 50 centis járdán egyensúlyozva pöfögteti az arcunkba a bűzt.



2013. máj. 8. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Járdán tilos motorozni.
2013. máj. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor hogyhogy nem büntetik meg azt a rengeteg motorost, akik például villanyoszlophoz (járdán állva) kötik ki a motorjukat? Minden utcasarkon lehet ilyet látni.
2013. máj. 8. 13:13
 3/9 anonim ***** válasza:
58%
Motorral és segédmotorral is meg szabad állni a járdán! Méghozzá ingyenesen fizető övezetben is. Járdán meg nem mehetnek közlekedési céllal. Viszont ennyi erővel kérdezhetnénk, miért mennek biciklisek busz sávban (ahol nincs kiegészítő táblájuk se), miért mennek be az egyirányú utcába szembe, ha nincs kiegészítő táblájuk, a biciklisek, miért mennek át a piroson? Miért nem tolják át a biciklit a zebrán ahol tilos biciklizni! Az autósok miért mennek többel mint a megengedett? stb stb stb
2013. máj. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

ma 13:48

Szerintem hanyagoljuk a biciklis témát, az is lehetne egy fejezet, de feleannyira sem veszélyesek mint a motorosok a járdán.

Az hogy miért nem büntik meg őket arra az a válasz hogy amit nem látnak a rendőrök azt nehéz büntetni. Gondolom a motorosok többsége nem akkor motorozik a járdán mikor a rendőrök éppen ott sétálgatnak. Valóban le lehet sok helyen parkolni motorral a járdán, de azt odatolva kell megoldani.

2013. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Nem a biciklisekkel van bajom, csak nekem ezek jutottak egyből eszembe.
2013. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz motorozni a járdán és parkolni a járdán!


A motorkerékpárral szabad (sőt egyes esetekben kötelező is) a járdán várakozni! Persze meg kell felelni néhány követelménynek, az egyik, hogy a járdán maradnia kell 1,5 méternek.


Sajnos a rendőrök se foglalkoznak a járdákon rodeózó robogósokkal és elszemtelenedtek!

2013. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%

"Mióta lehet járdán motorozni?"

Amióta van járda meg motor.


Szabadni meg nem szabad, mint már előttem is írták. Járdán csak tolni szabadna a gépet.

2013. máj. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Mifelénk is van egy suttyó gyerek, mindig a járdán motorozik. Múltkor már ki akartam küldeni az útra hogy ott motorozzon, de elszámoltam magamban 3-ig és lenyugodtam. Ő az.☺

[link]

2013. máj. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14:59 Lehet, hogy azért, mert késő van már, de ezen most nagyon jót röhögtem :)
2013. máj. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!