Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Okmányok, rendszám nélkül...

Okmányok, rendszám nélkül motorozni? Büntetés?

Figyelt kérdés

Egy cimborám garázsában 30 éve porosodik egy MZ, szép állapotú, üzembiztos. Gondoltuk tavasszal megjáratjuk, régi rendszám van rajta, meg az adás vételi. Ha pont szerencsétlenségünkre megállít a rendőr, mekkora büntetésre számíthatunk?

Jogsi, bukósisak, adás-vételi van. Csak a forgalmi,rendszámmal van gond.



2013. febr. 16. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a régi rendszámnál a két betű-négy számra gondolsz, akkor tuti megállítanak a rendőrök:D Enyire azért nem vakok.

Szerintem kényszerkivonják a forgalomból, a vezető csinos pénzbírságra (százezres nagyságrend) számíthat. Ráadásul mivel nincs műszakija, ezért nem tudod igazolni, hogy alkalmas a forgalomban való részvételre, ezért hívhatod is a taxit ami hazavisz. Természetesen a motor elszállításának és tárolásának költségei a tulajt terhelik majd.

De a legkevesebb, hogy ha a rendőr megállít. Mi van, ha balesetet okoztok? Azt saját zsebből kell kifizetni, ami kárt okoztatok... ja, bocsánat elfelejtettem. Ha már szabálytalanul akarnátok közlekedni, akkor gondolom "elegánsan" eltűnnétek balesetnél a helyszínről, a vétlen másik fél pedig miattatok nyúlhat a saját zsebébe, ha meg akarja javíttatni a gépjárművét...

2013. febr. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van forgalmi adásvételivel - műszakiztassátok le, írassátok át, kössetek rá biztosítást és mehet a nosztalgiázás legálisan kis pénzből. Ha 2 betű - 4 szám, akkor már ki van vonva a forgalomból, mert amiket nem rendszámoztattak újra azokat hivatalból kivonták.


Szóval lényegében egy forgalomból kivont járművel közlekednél, ennyi lenne a bűnöd. De ez pont elég az egyéb "tartozékokkal" (mint a biztosítás hiánya pl.) egy szép nagy büntetéshez. Kb. amennyibe a motor átíratása fájna.


Milyen típus és mekkora egyébként?

2013. febr. 17. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30 éve? Akkor biztos TS vagy Trophy :D Engem is érdekel milyen :)
2013. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Egy patent állapotú MZ ES 125 Trophy-ról van szó, rozsdamentes kék-fehér festéssel. A nagyapja vette újonnan, de 12ezer kilométer után lekerült a garázsba, és ott várja a feltámadást. Tök szép állapotú, még a műszakin is átmenne egy akksi csere után.

Szóval százezres büntetés, akkor inkább csak a helyén rúgjuk be, pedig olyan szép lenne egy tavaszi szombat délelőtt: Rompompomm - rompommpopomm :D

Úgy hallottam sok macera a levizsgáztatás, szerintem eladja egy gyűjtőnek.

Kösz mindenkinek

2013. febr. 17. 17:42
 5/10 anonim ***** válasza:

Kár, hogy nem 175 vagy 250-es. Azok azért ritkának mondhatók. De ez sem rossz.


Papír nélkül sajna csak dísznek jó :(

2013. febr. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Macera a vizsgáztatás? Mármint melyik része? A műszaki ugyanaz minden motornak, esetleg a papírokkal lehet gond - de amiből írsz nem tűnik megoldhatatlannak.


A legolcsóbb motorozást régi kétüteműekkel lehet megoldani: teljesítményadó kb. 1500/év, biztosítás 6000-7000/év maximum, műszaki kétévente mint mindenre, azon felül némi hozzáértéssel minimális költséggel karbantartható.

Ha szép állapotú, akkor újra sem kell festeni, csak letakarítani meg esetleg felpolírozni.

Mondjuk a motorblokk belseje érdekesebb, ott az állás okozhat gondot pl. a szimeringeknek.

2013. febr. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A legutóbbi hozzászólóval nem tudok egyetérteni. Szeretem az MZ-ket, de csak úgy mint kultusztárgy. Magam is egy "88-as Simson s51 büszke tulajdonosa vagyok, szeretem szerelgetni, pucolgatni, és minden motoros kedves mosollyal tekint a régi kor motorjára. De egy MZ már más tészta, mert rendszám kell rá, nagyobb útra nem indulnék el vele. Nem véletlen hogy a Pesti futárok segge alól már évek óta kifogytak a füstös MZ ETZ -k és inkább nyugati gépekkel szelik a várost.

Szép dolog az öreg motor, de csak a múzeumba, veteránnapon, de 1000 km-ert nem tennék meg egy MZ, ki tudja milyen alföldi tahó kalapálta bele a főtengelyt, mi van ha út közbe hullik szét az egész?

2013. febr. 17. 20:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért a futárság meg a hétvégi túrázás 2 külön dolog... Futár nem szaladgálhat vele, mert egy 4 ütemű 125ös eszik 2,5L-t ez meg legalább 3,5 - 4-et. Öreg is. Hajtják rendesen őket. Nem jó már ilyenre...


Pedig egy jól karbantartott MZ még ma is penge gép, megbízható. Persze amit már össze kókányoltak az külsőre is olyan.


És még valami... Az "alföldi tahó" kijelentésed csípi a szemem, lévén, hogy az Alföld szívében élek. Szerintem nem csak az Alföldön vannak "tahók", hanem nálatok is...

2013. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A tahós dolog nekem is csípi a szemem, igaz én csak a Kisalföldön élek, nem a nagyon.


El lehet menni túrázni régi géppel, de ahhoz régi gépekből álló társaság is kell, vagy egyedül menni ahogy én szoktam. No meg rendes karbantartás - én saját magam javítom a motorjaimat és pár szerszámmal aggódás nélkül csináltam többnapos túrát is a nyáron. Persze nem olyan tempóval mint a páréves japán gépeket hajtó ismerőseim - hanem szigorúan nyolcvannal, de végig élvezve az utat és a tájat például a Csorna-Győr-Dunaújváros szakaszon. Még az M1-es győri elkerülőszakaszára is felmerészkedtem a Pannoniámmal.


Nem kell állandóan rohanni, attól csak megőrülni lehet. :)

2013. febr. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezennel elnézést kérek minden alfölditől, családom is az Alföldről származik. Az "alföldi tahó" jelzőt minden nem hozzáértő, tudatlan kóklerre értettem, mindegy hogy milyen településen él. (Mint például a "paraszt" szó manapság nagyon negatívnak hat, míg valójában a magyar "parasztság" ezer éves múltra tekinthet vissza, élelmiszer nélkül nincs élet, a mezőgazdasági argár munkás egy becsületes, tisztességes munka.)

_

Visszatérve az MZ-re, a legutóbbi hozzászólónak van igaza, hobby motornak (hobby nem egyenlő cross csapatással) nagyon jó, mert hatalmas feelingje van. De kell türelem ahhoz hogy valaki nap mint nap használja.

2013. febr. 23. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!