Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Superb 101 lovas 1.9dies...

Skoda Superb 101 lovas 1.9diesel nagyon gyenge?

Figyelt kérdés
Gondolkodom egy Superbbe,de ami most lehetséges lenne az nem a 130lovas hanem a 101 és nagyon gyengének tűnik igy hallásra is,főleg,hogy én vezettem a 2.5TDI-t és nem ájultam el tőle.. bár egy kis tuning biztos dob rajta... a 101 lón

2013. máj. 8. 16:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mik az elvárásaid egy kocsival szemben. A 101 lovas diesel szerintem nyomatékos lehet, és ha nem gyorsulgatni szeretnél, akkor simán elég a Superb kasznijához is. Ha viszont a lámpánál szeretnél legyorsulni másokat akkor vegyél egy böhömnagy benzinmotorral Supeb-t, és a kúton fizesd meg a gyorsulás árát.☺

Én tuti az 1.9 diesel mellett döntenék.

2013. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem biztos, hogy annyira többet fogyaszt a nagy motor... Hisz a nagyobb, erősebb motor játszva dobálja a kasztnit. A súly-lóerő arányt kell nézni, nem mást..


Így előfordulhat, hogy még a kis 101 lóerős eszik többet, mivel agyon kell pörgetni, hajszolni, hogy menjen. És ez persze az élettartamának sem jó. Egyébként a diesel amúgy sem olyan vérlázító, a benzines sokkal fürgébb alapesetben, persze neki is kell ló. 100 körüli lóerős 4-es Golfja van egy barátomnak, hát teljesen átlagos menet tulajdonsága van. De egy Superb méretű autóba minimum kell 150 ló.

2013. máj. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
azért 101 lóval és bő 1500 kg önsúllyal ha kifogsz egy mazsolát aki 70-el megy országúton a megengedett 90 helyett, elég sokáig követheted mire lesz egy tiszta egyenes útszakasz ahol meg bírod előzni... ezért kell egy kis plusz erő, nem a lámpánál gyorsuláshoz...
2013. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Abban igazad van hogy a kisebb motor lehet hogy többet fogyaszt, mert jobban kell pörgetni, de ez jobban igaz az ilyen régebbi 1.0-ás, 1.2-es benzinmotorokra, amiket az 1.6-ossokkal hasonlítunk össze. Az 1.9 turbodiesel már könnyedén mozgatja a kasznit, nem kell agyonpörgetni. És mivel nem kell túlpörgetni, ezért fogyasztás szempontjából ez az ideális. Az ennél kisess ccm, és a nagyobb ccm is többet fog fogyasztani ebben a kaszniban.

Az alábbi linkben a gyári adatok alálhatóak, ezek szeint a 2.0-ás TDI is már átlag fél literrel többet eszik.

[link]

De most csak a fogyasztásról írtam, a kérdező szerintem nem itt a gyakorin fog választ kapni arra hogy neki elég-e ekkora motor ebbe a kocsiba. El kell menni, és ki kell próbálni.

2013. máj. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 17:25

Én a 1.7 td B vectrámmal is tudok kényelmesen előzni. Ha már annyira ki van számítva az előzés hogy 150 lóerő kéne ahhoz hogy beférjek a másik elé, akkor inkább nem előzök. (még akkor sem ha valóban 150 lovas kocsim lenne)

2013. máj. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
megoldja a dolgát az a motor.Elég nyomatékos ahhoz, hogy előzhess.Nem versenyautó,de a minden napi közelekedésre elég.
2013. máj. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
utolsó: természetesen akinek végtelen a türelme azoknak nem számít, nekem sajnos nem az, így az ideg szétb@sz ha 90-100 helyett 60-70-el kell cammognom egy nagypapa mögött, mert nincs kraft megelőzni a kínálkozó lehetőségen belül
2013. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Aki 60-70-nel beszorul a másik mögé az ne az 1.9 tdi-t hibáztassa. Ennél a tempónál már nyugodtan vissza lehet kapcsolni, és 3000-3500-4000 -as fordulaton már gyönyörűen dolgozik a turbó, és be lehet vállalni az előzést.
2013. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 101 lovas superbem van, tehát tapasztalatból válaszolhatok. Az autó elég nyomatékos, 140nél is lehet előzni vele, nemhogy 70-90nél... Nincs gond a menetteljesítménnyel. A fogyasztása 5,5 liter.

Tehát közhiedelemmel ellentétben nem gyenge és nem is lomha autó.

2013. jún. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Szerintem stílusosabb auttó mint a Passat
2013. jún. 2. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!