Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az A1 kategóriához szükséges...

Az A1 kategóriához szükséges orvosi alkalmassági (EÜ.1. csop. ) milyen vizsgálatokból áll?

Figyelt kérdés
Mit kell mondani a háziorvosnak, hogy ilyen alkalmassági vizsgálatot szeretnél és milyen vizsgálatokból áll, mert szemüveges vagyok és a szemorvos azt mondta hogy nemsokára új szemüveg kell, félek, hogy nem tudom normálisan leolvasni a táblát? A válaszokat előre köszönöm.
2013. máj. 9. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Simán bemész a háziorvoshoz, és ahogy írtad, megmondod neki, hogy most állsz neki a jogsinak, szóval kellene egy alkalmassági vizsgálat.

Én már 6 éve voltam, ha jól emlékszem, ilyen alap vizsgálatok vannak csak, vérnyomás, látás, meghallgatja a tüdődet, ilyesmik. Semmi extra. Ha ez megvan, kiállít egy igazolást, amit majd le kell adnod KRESZ oktatáson. Ezért ugyebár a háziorvosnak fizetni kell (vagy legalábbis nekem kellett, biztos most is kell), azt nem tudom már, mennyit kértek, 3-5 ezer ft körül talán.


Én is így voltam vele, hogy pont az alkalmassági vizsgálat után mentem szemészetre. Semmi probléma nem volt vele, a háziorvos megjegyezte, hogy mindenképp menjek el új szemüveget csináltatni minél előbb. Persze akkor már megvolt az időpontom is.

Szóval ne izgulj, ettől még oda fogja adni az igazolást.

2013. máj. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. máj. 9. 19:15
 3/3 anonim ***** válasza:

Majd ha csinálod a jogsit, meg fogják szervezni, odahívnak egy haziorvost és helyben meg lehet csinálni. (Nekem mind a 3 jogsimnál így volt.)

6-7 méterről egy tábláról kell olvasgatni. Én legutóbb egyet sem tudtam elolvasni!!! De mondtam hogy előző éjjel nem aludtam, hanem tanultam a vizsgákra. :D

Megadta az engedélyt.

2013. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!