Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hörgés, nem pörög!?...

Simson hörgés, nem pörög!? /Dugattyú bejáratás bőv. Lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy kicsit feldobtam a Simsonomat: új csapágyak, szimeringek, új dugattyú gyűrűkkel, új fúvókák,új gázkar,új suber ház tűvel, kondi csere meg új benzin csap. Amikor megcsináltuk az egészet elkezdtem bejáratni. első kérdés: Mennyi ideig kell bejáratni? a henger már bevan de a dugattyú nem... 2. kérdés: Beakartam állítani az alapjáratot és háát nem jól lett beletéve a suberház és kicsit (nagyon) megkarcoltam a falát.. És nem is pörög már úgy.. ez lehet baj? 3. kérdés: Amikor csutkára húzom a gázt elkezd hörögni és durrog.. elég nagyokat.. de ha csak háromnegyedig/félig húzom akkor szépen felpörög. Mi lehet a baj??? Ja igen és S51 B Simom van!

Előre is köszönöm!



2013. máj. 9. 21:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

henger fúrás nélkül nem dugózunk! jegyezze már meg minden tizenéves szakbarbár végre! semmit nem értél vele hogy új dugót meg gyűrűt tettél bele, sőt csak rontottál rajta! a gyűrűk és a dugó a hengerrel közvetlenül súrlódik, és mivel minden felület mikroszkópikus szinten érdes, ezért karcokat csiszol a henger falába, ahogy a henger fala is a dugattyúra és a gyűrűre, ha te új dugót meg gyűrűt teszel bele fúrás nélkül, azzal azt éred el, hogy az előző által húzott karcok mellé új karcokat húzol, de a régieket nem tünteted el, mivel nem fúrtad meg a hengert, így az égvilágon semmi értelme nem volt kicserélni...

a második kérdést nem is értem, mibe tetted te bele a súberházat? súberház maga a karbi öntvénye, azt nem tesszük be sehova... ha a súberre gondolsz akkor nyilván nem tetszett neki hogy bele eröltetted az oldalába a csavart, de nemtom hogy sikerült rosszul bele tenni, mivel ott a horony az oldalán hogy csak 1 féle irányba tudd beletenni... nehéz bármit is mondani a beállításról ha hazavágtad a súbert

2013. máj. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Előttem szólóval egyetértek, ha új dugót raksz bele akkor legalább újra kell hónoltatni, de simsonnál 2-3 ezer forint egy fúrás, és az az igazi. Karburátort felesleges volt felújítani, ha előtte jó volt, ezek a kisipari alkatrészek általában nem sok mindenre jók. A régi gáztűdet tedd vissza, tedd a középső horonyba, és tegyél a karbiba egy 72-es főfúvókát. Ha csőgázt húzol és nem megy úgy az azért van mert kevés neki a benya, emelj egyet a gáztűn, vagy csináld azt amit az előző mondatban írtam. A durrogást gyújtás okozhatja. Állíts 0.4-es megszakító és gyertyahézagot, és 1.8 mili előgyújtást.
2013. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem akarom felfúrni meg annyira nem gáz mert a henger acélból a dugattyú meg öntött vasból van szal annyira nem karcol az. Meg az a baj hogy ha félig húzom a gáz rendesen felpörög tehát mint ha csak félig tudnám húzni de csutkán már hörög nem tudom mi baja lehet... megpróbáloma régi suberrel meg a fúvókákkal remélem jó lesz!:)
2013. máj. 12. 14:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Henger persely acélból? Dugattyú öntvényből? Szerintem ne álljunk neki vitatkozni...
2013. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Dugattyú öntött vasból???????!!!!

mutasd már meg nekem én még nem láttam olyat,pedig 12éve foglalkozom simson motorokkal, és eddig 1000-szer szedtem már szét simsont, de mindegyik dugója alu volt :D

2013. máj. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
jó most nem aza lényeg hanem h annyira nem gáz de az miért van hogy ha negyedig/félig húzom a gázt az olyan mintha csuma lenne? ha csumára húzom akkor meg elkezd hörögni??:/
2013. máj. 13. 19:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Már mondtam hogy azért mert kevesel. Mekkora fúvókát tettél bele? Második válaszoló voltam
2013. máj. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem tudom már pontosan holnap megnézem remélem jobb lesz! Előre is köszönöm!:)
2013. máj. 13. 21:44
 9/11 A kérdező kommentje:
60 as fúvókák vannak benne... majd veszek bele akkor 72eseket!:) de ha a szivató fullon van és csutka gázt húzok nagyon nagy ereje van és nagyon gyorsul :d 5-10 másodperc alatt 2es végén vagyok!:)
2013. máj. 14. 21:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor az a baja, nagyon kicsi a 60-as fúvóka. 72-essel jó lesz.
2013. máj. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!