Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy Citroen Xsara 1.4i SX...

Egy Citroen Xsara 1.4i SX ANTIPOLLUTION FAULT-ot ír ki és a motor is szörnyen rángat. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Kizárásos alapon a lambda-szondára gyanakszom, mivel végigjártam Vác összes szervizét és A-tól Z-ig minden ki van cserélve csak a lambda-szonda nem.

Tapasztalatok???

Fontos lenne!!!!



2013. máj. 11. 18:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet katalizátor is ....hozd el rádugjuk a gyári gépet ..

Olyan nincs ,hogy nincs megoldás ....

Sok minden lehet ..

2013. máj. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hova vigyem???

Légyszi mondj valami privát elérhetőséget!

2013. máj. 13. 13:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Emlekeim szerint 2 db szonda van benne, a katalizator elott es utan is . A kiirt szoveg arra utal,hogy a szennyezoanyag-kibocsatas a vezerlo szerint megnovekedett . Szerintem is valamelyik lambda szonda lesz a ludas - viszont lehet,hogy nem romlott el,hanem valosan rossz adatokat kuld.
2013. júl. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

amikor lehúztuk a kati utáni szondát akkor 15 kilóméterig kussba volt, de a következő úton már újra rángatott.

egyik szerelő aszonta hogy kicserélte a gyújtótrafót, de ezt erősen kétlem ugyanis a követhező szerelő is a trafót akarta cserélni de nem engettem neki.

innyektor meg minden szar cserélve lett már rajta.

2013. júl. 15. 11:00
 5/5 anonim válasza:

INDEX, Xsara fórum:


"Lassan 1 hónap, és több, mint 2000 km eltelt a reggeli dadogás és "Antipollution fault" hibaüzenet (+ check engine lámpa) óta. Azóta se semmi.

Nem tudom, melyiknek lehet köze a javuláshoz, de leírom, miket csináltam rögtön a hibajelenség után:


Kicseréltem a gyertyákat (NGK LFR6B)

Megtaláltam végre a MAP szenzort és kitisztítottam

Szétszedtem és kitisztítottam a pillangószelepet (nem volt különösebben koszos, de nem túl nehéz tükörfényesre pucolni)

Széthúztam a motortérben minden elérhető csatlakozót és kifújtam azokat is WD40-el. Különösen a trafó és a lambda szonda csatlakozóit!

Smirgli papírral fényesre csiszoltam az akkusarukat is

Azóta nem Shell fuel save-et, hanem Nitro+ 95-öt tankolok...



Lehet hogy ezekből egyik sincs szoros összefüggésben a dologgal, de eddig úgy tűnik bevált. KOPP, KOPP!!


Ha újra csinálja, akkor viszont gondolom nem úszom meg a trafócserét."

2013. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!