Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az 1.1 -es Trabantnak mennyi...

Az 1.1 -es Trabantnak mennyi a fogyasztása?

Figyelt kérdés

A kézikönyvében azt olvastam hogy 60Km/h -nál 4,4L 90km/h -nál 5,9L.

Több helyen olvastam azt, hogy jó beállítással 5-6 litertől nem fogyaszt többet, de olyanokat is láttam ahol 8-9 litert írtak ami azért sok. Vagy lehet, hogy ezek már széthajtott példányok ezért ennyi a fogyasztásuk?



2013. máj. 12. 18:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az valós az az 5-6 literes fogyasztás de persze több is lehet ha úgy használja az ember vagyis a vezetési stílus is befolyásolja a fogyasztást
2013. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Nekem 21 éves Vw Polo-m van, amiből annak idején elvileg átkerült az 1043ccm-es motor a Trabantba. Az enyém a 770kg-os Polo-t hajtva 5,5l-ert eszik vegyesen, szóval elvileg a Trabant se ehetne többet.
2013. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
37%

Jó beállítással.. a motor sem tart örökké. Ha nincs is széthajtva, de csodát ne várj. ez bizony régi konstrukció, képzeld el, mikor tervezték?


Na, ezek után ne lepődj meg semmin. Egyébként jó autó, jó motorral, csak a fogyi, az bizony nem 4.4 liter.

2013. máj. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

4,4 liter minden plusz súly nélkül a gyári tesztpályán erős hátszélnél.

Ez egy gyári adat, nem igazán lehet reprodukálni, főleg nem reális használati körülmények között a forgalomban.

A régi 1200-as Ladák gépkönyvében is valami megdöbbentő gyári adatot tüntetnek fel. Már nem emlékszem pontosan, de talán valami 7 litert?

Az én autóm (7 éves Opel) is gyárilag 4,2-t fogyaszt, gyakorlatilag meg 6 alá csak nagyon óvatos jobb lábbal lehet vinni.

A Trabantra a reális olyan 6-6,5 liter lehet ezek alapján.

2013. máj. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%

Volt apósomnak 1.1-as Trabija van...

Inkább 8-9-10 mint 5-6-7.....

2013. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

a WV motor elnyűhetetlen, persze olaj kenés hiány megfőzés széndékos széthajtás ellen semmi nem véd.


A leírt fogyasztási adatok valósak, ha jól be van állítva akkor 5-6 lityó, ha rosszul van beállítva akkor simán 8+ litert is megeszik

Nekünk 7 liter alá csak nehezen ment, viszont feljebb se, és nagyon jól megy továbbra is.

Hosszútávon (250 km) 90-100 autópályán lement 5,5 re is pedig volt benne egy 45 perces BP dugó is...szerintem nagyon függ a motor hőmérséklettől, mert emlékszem hogy a venti folyamatosan ment és a 2. zöldben ment.

Szóval...

Egyébként nagyonrégi a motor

[link]

ez az 1043-as moci eredetileg 83-ban mutatkozott be.

30 éves konstrukció már...ezt még viszonylag örök életre tervezték.

2013. máj. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!