Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem megy jól a vezetés mit...

Nem megy jól a vezetés mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma vettem meg életem 1. autóját.(benzines)Mikor megnéztem és be volt startolva akkor nehézkesen azért de elindultam vele.Sebességrakások mennek stb...Csak elindulni nem tudok vele normálisan.Vásárlás után mondják, h na akkor vezessem.(a fószer beparkolt 2 kocsi közé onnan kellett volna kihajtanom---nah de benne hagyta a rükvercet--itt az 1-es mellett van)Kivettem be akartam rakni 1-be erre 3-asba raktam be.Előtte azt írták az 1-ik fórumon h ezt a fajtát be lehet kuplung nélkül is startolni---NEM lehet)Szal istenesen beégtem a kocsival.Most meg már annyira parázok a vezetéstől h nem is merek vezetni, mert 1-ből annyira nehézkesen indulok h ááá.Mennyire engedjem a kuplungot benzines kocsinál?Kell gázolni v felengedhetem és csak aztán?V hogyan csináljam?Mikor engedem és rágázolok lefúlok.(pedig próbálok csak finom gázt adni)

És akkor még nem is tolattam.....

Jogsit még tavaly októberben szereztem(azóta nem ültem volán mögött és nem mellesleg dízelesen tanultam vezetni...ahol ez a kuplungolás indulásnál pofon egyszerű---gondolom itt is csak még én nem tudom)Valami tanács h h jöhetnék bele,még mielőtt összetörnék vmit v vkit?


2013. máj. 13. 14:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%

Jó a tájszólásod.

Amúgy szerintem ne erőltesd ami nem megy...

2013. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
találj egy elég nagy placcot ami forgalomtól elzárt, nyugodtan tudod gyakorolni az indulást, és kérj meg valakit hogy vigyen el oda téged és magyarázza el hogy kell.
2013. máj. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mivel van jogsid és a kocsinak is vannak papírjai, ezért kimehetsz bármelyik áruház parkolójába gyakorolni délután/este. Úgyis mindenki közel áll a bejárathoz, a távoli részeken lehet gyakorolni az elindulást.

Vannak ismerőseim, akiknek szintén ilyen gondjaik vannak, ne aggódj nem egyedüli az eseted.


Egy a lényeg: pici gáz, kuplungot finoman ereszted felfelé, ha érzed hogy már kezdi mozdítani az autót, akkor lehet óvatosan még egy picit nyomni a gázpedált a kuplungot pedig felengedni (nem kapkodva, csak nyugodtan),


Egyébként felvidéki vagy? A szakkifejezésekből (bestartolni, gázolni, lefúlni) úgy tűnik. :)

2013. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Shai-Hulud ***** válasza:
8%

"...Jogsit még tavaly októberben szereztem..."

És mennyiért???

Mert hogy a vezetéshez nem sok közöd van, az látszik abból, amit leírtál.

Nem tudom, hogy melyik autósiskola volt olyan felelőtlen, hogy neked vezetői engedélyt adott.


Szerintem látogass el egy (másik) autósiskolába, és vegyél néhány gyakorlati órát.

Nem olcsó, de még mindig jobb, mint ha tényleg valami balesetet okozol.

2013. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is keress valakit, aki kivisz az autóval egy üres parkolóba, üres piactérre, és gyakorolj mielőtt forgalomba mész.
2013. máj. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 szántóvető ***** válasza:
pici gáz,a kuplungpedált tartsd meg azon a ponton ahol megmozdul az autó ill. nagyon picit engedj fel rajta.és ahogy előttem is írták,gyakorolj félreeső helyen.
2013. máj. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

" Egyébként felvidéki vagy? A szakkifejezésekből (bestartolni, gázolni, lefúlni) úgy tűnik. :) "

Jaja felviféki :D Szoktam ezekre a dolgokra figyelni,csak mikor fogalmazódott a "kérdés" kicsit zaklatott voltam.Szóval írtam ahogy jött...

Mikor még tanultam, akkor tudtam vezetni.A sebességváltón 5-s alatt volt a rükverc.Itt az 1-es mellett van.dízelnél engedem a kuplungot,aztán megy a kocsi.Nem kellett a gázpedállal is szórakozni.

Amúgy meg 100%-os tesztet írtam,és a vezetést is elsőre abszolváltam.(30 perc vezetés forgalomban+parkolás,tesztpálya)

2013. máj. 13. 15:37
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Megértjük így is tökéletesen, ne aggódj. :)


Váltókiosztás sokféle van - rá kell nézni a gombra elindulás előtt (illetve tolatni sem kell olyan nagyon hirtelen, akkor is rá tudsz pillantani), aztán majd belerázódsz.

Van egy ismerősöm, értelmes, csinos fiatal hölgy, dehát az autókkal ő is megszenvedett. Egyszer kb. 8-9 évvel ezelőtt kölcsönadta neki apám a kocsiját, amiben nem ott volt a hátramenet, mint abban amit addig használt. Úgyhogy nem is találta meg, inkább ment egy másfél kilométeres kört hogy meg tudjon fordulni biztosan a hátramenet használata nélkül... :P


A benzinesnél meg kell szokni, pontosabban be kell gyakorolni az elindulást. Nem fog menni csak a kuplunggal, kezelni kell hozzá a jobb szélső pedált is.

Élőben nagyon egyszerű megmutatni, meg talán elmagyarázni is jobb, a lényeg, hogy amikor el akarsz indulni, akkor szokásos módon kuplung benyom, sebességbe rakod, kicsit nyomod a gázt, óvatosan ereszted a kuplungot, amikor érzed hogy elkezd fogni (a kocsi megmozdul egy kicsit, vagy kicsit leesik a fordulatszám), akkor adhatsz még egy kicsi gázt miközben a kuplungot lassan ereszted fel. De ezt talán már le is írtam - menj ki gyakorolni, lehetőleg egy másik, gyakorlott és türelmes vezetővel olyan helyre, ahol van elég szabad terület. (pl. bevásárlóközpontok bejárattól távolabbi sarkai, nem használt mellékutcák ahol nulla a forgalom, ilyesmi)

2013. máj. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Agent K

Kösz a türelmes és nem fikázó választ.A nagybátyám már felajánlotta,h eljön velem vezetni.Újra meg fog kellenem tanulni.Azért már bánom h hagytam magam lebeszélni a dízelesről.Most már mind 1.Legalább mind a 2-n megtanulok vezetni.(ha minden igaz :D )

2013. máj. 13. 16:13
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha keveset használod, akkor nem biztos hogy jó döntés a dízel: amennyivel drágább a dízelautó, annyival nem fogyaszt kevesebbet ha csak hétvégente járkálsz vele.

Ráadásul egy szívó (azaz turbo nélküli) benzines javítása még mindig olcsóbb, mint egy dízelé ha pl. megadja magát a turbo vagy valamelyik befecskendező.


Menjetek ki a nagybátyáddal, az a biztos.

2013. máj. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!