Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Purhabbal tükörfelfogatás?

Purhabbal tükörfelfogatás?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy vásároltam egy tükröt olyan autóra amire nem kapni adaptert hozzá és levettem a gyári adapterét a tükörnek mert láttam hogy úgy fel tudták fogatni a kis tükörtartó háromszögre és arra gondoltam,hogy a tükörtalpat be tő csavarozom amit purhabbal kifújnék. Na most az a kérdésem hogy mivel kikeményedik a hab és tartja a tőcsavart az a rázkódástól nem fog meglazulni a csavar körül? Vagy jobb a ragasztóhab?

2013. máj. 15. 12:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Ki fog lazulni, a purhab nem bírja a rázkódást. Előbb vagy utóbb szépen kitépi magát belőle a csavar a rázkódástól és attól, ahogy a szél cibálja a tükröt.

Ha már mindenáron gányolni akarsz, jobb a szélvédőragasztó vagy a belső tükrökhöz készített ragasztó. Azok legalább rugalmasak és elbírják a terhelést. Igaz, tőcsavart azokba sem lehet hajtani, csak úgy jó, ha a tükröt felragasztod vele a gyári helyre.

2013. máj. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt a kókányolós mindenedet. :D Ha nincs hozzá adapter akkor csak a közvetlen ragasztás segít. Fogadjuk hogy M3 tükör replika :D
2013. máj. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem hanem ez a tükör : [link]


Egyébként a gányolás nem szokásom,én nagyon szívesen legyártok magamnak egy tüköradaptert de időm nincs rá, de mivel rájöttem hogy le tudom szedni azt a szutyok alap felfogatást mert csak két erős rugó tatja és láttam már ilyet Ladán és így csinálták meg a gyári tükörháromszögre ezért úgy gondoltam hogy valahogy ráteszem így én is .Először arra gondoltam hogy a rugóval fogatom fel úgy hogy 2db rugóakasztót veszek de félek hogy az a lökött műanyag ami tartja a rugót a tükörben eltörik mert már a 2db rögzítő pont eltört amikor a tükröt vettem ki és vihetem pótoltatni hogy be tudjam a tükörlaptartót csavarozni :D . Csak aztán kedves édesapám jött az ötlettel hogy be kellene tőcsavarozni aztán felvetettem hogy a purhab a csavar körül fel fog lazulni ,tágulni ekkor azt mondta hogy van valami (nevét nem tudom) a purhab helyett de az ragasztó állítólag nagyon erős (mivel építőiparban dolgozik) és már dolgozott vele nem egyszer valami ablakokat szoktak vele ragasztani és kikeményedik ,hogy ezzel az anyaggal a hab helyett. Meg mondjuk jobban bízom a tőcsavarban (fix felfogatásban mint a rugósban)

2013. máj. 15. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!