Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift csomagtér teleszk...

Suzuki Swift csomagtér teleszkóp szerelése?

Figyelt kérdés
Hogyan tudom leszerelni a - valószínűleg még gyári - csomagtér teleszkópot? A csavaros része természetesen nem okoz gondot, de a másik végén lévő gömbcsuklót nem tudom levenni.
2013. máj. 15. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha erősen húzod lepattan, faudi fejnek hívják. Lényegében egy lemezből hajtott rugó tartja a gömbön a csuklót. Ha nem pattan le akkor egy csavarhúzóval a lemez alá kell nyúlni.
2013. máj. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és az infót, de lehúzni nem lehet, csavarhúzóval pedig nem nagyon tudok mit kezdeni vele. Az apró lemez szinte elérhetetlen, megfoghatatlan.
2013. máj. 15. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:

megnéztem, de fogalmam sincs..ezt úgy oldanám meg, hogy bemennék egy bontóba, vagy szuzuki boltba, és kérnék egyet...megsasolnám, és ha valami nagyon érthetetlen, egy szerűen megkérdezném.


ezért jó a bontó..

2013. máj. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pedig az a lemezt kell egy kicsi csavarhúzóval kifeszíteni, de nem kell teljesen, csak egy kicsit és már ki is lehet pattintani kézzel. Az ajtót közben emeld felfelé, hogy tehermentesítsd a teleszkópot.
2013. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A lemezhez nem tudtam semmivel sem hozzáférni, ugyanis belül található, egy mélyedésbe ágyazva. A gömbcsukló a kaszniból kicsavarozható, kivéve a teleszkópot, satuba befogva sem sikerült kipattintani. Sajnos csak a flex segített, más módszer nem vezetett volna eredményre. Az újonnan vásárolt teleszkóp kialakítása sokkal jobb, a lemez kívülről kiemelhető, így könnyen lehet szerelni.

2013. máj. 24. 14:56
 6/7 19660526 válasza:

Hi!

Én most cseréltem egy ilyet. Annyira nem egyszerű, mert az eredeti kialakítású gömbcsuklós részhez nem lehet hozzáférni, csak ha azt is kompletten kiszedjük a helyéről.

Ha már kint van, akkor ki kell pucolni valami zsíroldóval a fészket (mondjuk féktisztítóval) és utána már látszik a kis acél huzal, ami a szétszedést gátolja. Na most ezt kiszedni annyira nem egyszerű, mert szinte tű vékonyságú dologgal lehet csak alányúlni és feszíteni, kell némi türelem (vagy rutin) hozzá.

Ha már kijött, onnantól minden sima, mert a cseredarabokon már kívül van az acélszál.

2015. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

helló

én is bajban vagyok vele. nem látok gyűrűt...

Lehet én is szétvágom majd...

2016. márc. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!