Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B Kell a sebválltób...

Opel Corsa B Kell a sebválltóban olajat cserélni? Ha igen, hány km-enként?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 21:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. De ha nem automata váltós akkor nem kényes erre. Nekem közel 300 van az Opelomban 220-al vettem és még nem cseréltem, semmi gond eddig.
2013. máj. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem automata. 65 ezer van benne.
2013. máj. 16. 22:16
 3/16 cselez ***** válasza:
48%

Szia

Nem kell a Corsa-ban váltó olajat cserélni!!!

A gyártó olyan olajjal tölti fel, ami kiszolgálja az autót!

Ha valamilyen oknál fogva mégis szükséges csak ezzel az olajjal szabad utántölteni, a szint ellenörzéshez található egy csavar a diferenciál ház külső oldalán, de olajleeresztő csavar nincsen rajta, ebből is látszik, hogy nem kell cserélni!

2013. máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nemrég vettem az autót használtan. Nem tudtam. Köszönöm.
2013. máj. 16. 22:41
 5/16 anonim ***** válasza:

Persze,hogy kell cserélni mint minden olaj a váltóolaj is veszít a vizkozitásából ezáltal romlik a kenése.Nem vagyok opelos ugyhogy rakok neked két linket a témában.Valóban ritkábban cserélünk váltóolajat mint motorolajat de ettől függetlenül cserélni kell.Én 10000-enként motorolajcsere 80-90000-enként váltoolajat cserélek.A linkekbe megtalálod mijen csereperiódus vonatkozik a corsára.

[link]

[link]

2013. máj. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a kártékony tanácsokat, amik cserét javasolnak!

Hozzá nem szabad nyúlni. Bő kétszázezret tekertem bele egy B-Corsába városi használattal. Nekem is furcsa volt, beszereztem egy szervizleírást, de ott is élettartam kenésről beszéltek. Csak szintellenőrző nyílás van, egyszer töltöttem utána, de talán fél deci ment bele (200 000 km környékén). Esetleges olajcsere akkor kell, ha a váltót meg kell bontani nagyjavítás miatt.


Totalcaros csóka nettó hülyeséget ír, amikor előírt váltóóolajcsere periódust említ.

Attól hogy valaki főállásban egy népszerű autós magazin munkatársa, még nem lesz beleőle gépjármű szakos gépészmérnök. Csak újságíró, nyugodtan írhat hülyeséget minden felelősség nélkül. Ha valami kár lesz az olaljeeresztő csavar hiánya miatt szétszedett váltóval... "mer' a totálkár is megírta hogy cserélni kell", akkor legfeljebb széttárja a karjait. bocs, rosszul tudtam.

2013. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Na kösz...

Ma cseréltem le. Ahogy a fórumon is olvastam, levettem a dekni alját. Egyébként furcsa is volt, hogy tiszta volt az olaj ami lejött belőle. De nem 1,7 liter, hanem csak kb 1 - 1,2 liter folyt így ki belőle.

2013. máj. 18. 21:31
 8/16 anonim ***** válasza:
63%
Haggyadmá a hüjeségeidet 6-os.Mijen kártékony hozzászólásról beszélsz? Az ijen hozzászóló a kártékony mint tevagy,fingod nincs a dolgokról csak valahol halottál valami hülyeséget itt meg avval gizdázol.Gondolj bele épészel mivel is ártasz?azzal hogy a használt olajat ujjra cseréled?És te ezt elhiszed,hogy a gyár ojan olajjal tölti fel az autódat amihez nemkell hozzányulni?Ezeken a kérdéseken kár is vitatkozni ugyhogy akinek corsája van döntse el maga,hogy cserél-e olajat vagy nem.Kérdező jól tetted,az olajcserét,nyugodj meg semmi károd sem lessz belőle.Az,hogy tiszta az olaj nemjelenti azt,hogy a viszkozitása is megfelelő
2013. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: megérdemelted.

Olyan írták hogy nem kell cserélni, akiknek volt Corsájuk. Gondolom jó horror drága volt a belevaló olaj.

A kezelési utasítás és a hivatalos szervízkönyv is írja: nem kell olajat cserélni a váltóban.


Az 57%-os fogalmatlan kártékony idióta nem érdekel. Rugózik a saját hülyeségén. Véleményekkel még lehet vitázni, tényekkel nem érdemes. Tényeket írtam, ettől kezdve nem érdekel a hülyeséged. Kidobattál egy csomó pénzt szegény kérdezővel is, feleslegesen. De még lelkiismeretfurdalásod sincs, csak tolod tovább a hülyeséget. Lelkiismeretlen kártékony barom.

2013. máj. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amelyik kocsiban cserélni kell, leeresztő csavar is van.

Most nem fogom előtúrni a könyvet, és szkennelgetni neked, hogy nem kell cserélni. Tanulópénznek jó volt, hogy legközelebb az okosabb válaszolóra halgass, ne arra akinek nagyobb a hangja, de üres a feje.

2013. máj. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!