Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Corsa B Kell a sebválltób...

Opel Corsa B Kell a sebválltóban olajat cserélni? Ha igen, hány km-enként?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 21:36
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
4300 Ft volt a 2 liter. Korábban fiestám volt. Azon nem kellett cserélni.
2013. máj. 18. 23:48
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Nemvitaítkozok veletek mert az ojan mintha a lóval kártyáznék.Kérdező menj el egy váltós szakihoz vagy egy opel márkaszervizbe aztán kérdezz rá ott.Használtautó vásárlásnál amugyis cserélümk minden fojadékot mert nemtudhatod elötted mi volt benne.



Te kis köcsög aki privátot irtál nekem,te kabd be a tökömet akár a corsádban ülve vagy annak ablakából kihajolva.

2013. máj. 19. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Végül is... már lecseréltem. De az lesz sztem, hogy elmegyek egy Opel szervizbe. Az információ csak ingyen van, nem?

A veszekedést légyszi intézzétek el magatok között. Kösz!

2013. máj. 19. 08:16
 14/16 RozAdam válasza:

Kedves Kérdező!


Most járok hasonló cipőben, mint Te kicsivel több mint fél éve. B Corsám van, nem régen vettem és hidegen nehezen mozdul a váltó, plusz van még vele egy-két apróbb probléma.


Kérdésem az lenne, - ha még megkapod az értesítéseket erről a kérdésről - hogy miután lecserélted a váltóolajat változott e valami? Akár pozitív, akár negatív irányban, minden érdekel.


Előre is köszi!

2014. jan. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Most olvastam csak a kérdéseket és válaszokat hát jókat nevettem. A gyári váltóolaj nagyon sokáig elég, de csak jót teszel vele ha lecseréled. Mint az előttem szóló is megmondta a váltó olaj is veszít a viszkozitásából arról nem is beszélve, hogy azért az olaj tele lesz fém részecskékkel mert a kapcsolódás nem zökkenőmentes. Akinek bármi kérdése lenne afelől hogy a gyártó miért nem írja vagy csak kekeckedni akar nyugodtan megkereshet és részletekbe menően elmagyarázok neki mindent.
2014. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 booster00 válasza:

Kedves Barátaim!


Tudom, hogy későn írok, a kérdés talán már nem is aktuális, de lehet, hogy valaki utólag érdeklődik. Ne vegyétek rossz néven , de annyi marhaságot írtok, hogy az félelmetes. Ülök és mosolygok, a sok "bölcsészen". Leszögezném, hogy tribologiai vizsgával a zsebemben írom ezeket a sorokoat. (kenés-kopástan)

Tehát a tények: Az olaj abban a pillanatban, hogy megbontod a flakont, elkezd romlani. Levegő, páratartalom, hőingadozás, piszkosodás. Ez mind az olaj ellensége. Nincs olyan steril labor környezet, ahol ezeket ki tudnád kerülni.(illetve ez esetben nem használod a gépet.)

Az autókat 15-20 éves tartamra gyártyák. (régen) Egy b corsánál már ne a gyári adatokat nézzétek. A váltóolaj is sajnos romlik. Tény és való, hogy a váltó(és kuplung) elöbb megy tönkre, mint az olaj. A pontos válasz a következő: Ha neked nincs panaszod a váltóra, nem recseg, nem ropog, szépen teszi a dolgát akkor nem kell bántani az olajat. Ha bármi sérülésed van, vagy víz került a rendszerbe és megbontod, úgyis cserélni kell az olajat, mert a szerelés következtében elfolyik. SZUBjEKTÍV MEGJEGYZÉS: Miért nem cseréled ki az egészet, és miért töltesz rá 0,5 litert. Ezt SPOROLÁSNAK hívják, komolyan mondom, ha már meg van bomtva a vas, ne az olajon spóroljunk. Összegezve: Az opel váltók jók, az olaj sokat bír, ha nincs vele panaszod, akkor NE nyúlj, hozzá. Ha javítani, cserélni kell, akkor az egész olajat cseréld a váltóval eggyütt. Jótanács: Bizonyos tipusoknál (nem csak Opel) közvetlenül bele tudsz szagolni a váltóolajba. Ha "friss" jellegzetes váltóola szaga van akkor oké a dolog, ha csúnya fekete, égett "trafo" szaga van akkor szerelő. Ez persze csak ököl szabály.

2016. máj. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!