Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyobb gumi több km?

Nagyobb gumi több km?

Figyelt kérdés

Ha az autómra magasabb oldalfalú gumit szerelek ami 100km helyett csak 94 fog mutatni az óra akkor valójában 6% al több km megyek el egy tank üzemanyaggal nem ?

És még komfortosabb is lesz az autóm igaz ez volt a elsődleges cél!


Igen elfér már fel is próbáltam egy olyan összeállítást egy gumis havernál és nem ér bele semmibe.


2013. máj. 18. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól, hogy variálsz a gumimérettel, attól még egységnyi út megtételéhez egységnyi energiára lesz szükség. Ilyen alapon rakhatnánk 18"-os felnit a Lupo 3L-re és termelné a gázolajat :)


Hosszú távon az okozhat spórolást ( országúton, autópályán ), hogy így ugyanahhoz a sebességhez valamivel alacsonyabb motorfordulatszám fog párosulni, de ez nem hiszem, hogy hibahatáron felüli lenne, tehát max fél liter/100km.

2013. máj. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, mert a légellenállás ugyanúgy nő. Lehet, hogy minimálisa csökken a fogyasztás, de elhanyagolható mértékben. A nem gyári méret használata megváltoztatja a futómű geometriájának bizonyos paramétereit. Használj a gyártó által ajánlott méretet, akkor jársz a legjobban.
2013. máj. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 308 1.6 hdi-m van Még ennél is nagyobb gumit rakadtam a autóra.


2-3 decit csökkent az átlag fogyasztásom.

autópályán 4-5deci.


Így egy tankkal (55l)1300km felett szoktam eljárni

2013. máj. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy hogy hozzá adom az a + km amit a nagyobb gumi ad.
2013. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Milyen méretű gumiról váltottál milyenre?
2013. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az amit írsz egy egészséges határon belül talán még igaz is lehet, de nem biztos. Az autó alacsonyabb fordulatszámon fog dolgozni ugyanazon a sebességen, de ha ez minden körülmény között igaz lenne akkor a gyártók úgy alakítanák ki a váltót hogy például 130-nál csak 1000-et pörögjön a motor. A robbanómotorok a legkevesebbet a nyomatékgörbéjük csúcsa körül fogyasztják, és ha már túl nagy a kocsin a gumi akkor lehet hogy ugyanannál a sebességnél már olyan alacsony fordulaton ketyeg a motor ahol kisebb nyomatékot produkál, és a kisebb nyomatékot több üzemanyag-befecskendezéssel kompenzálja az elektronika. Az én autóm gyári adatai szerint 5-ben 90-nél fogyaszt a leggazdaságosabban, és ennél a sebességnél 2000-et pörög a motor, ami azt jelent hogyha 5-ben csak 70-nel mennék alapjáraton ami olyan 800-as akkor ott többet fogyasztana 100-on.
2013. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!