Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért áll le magától a robogóm?

Miért áll le magától a robogóm?

Figyelt kérdés
Vettem nemrég egy Kymco Cobra Racer 100ccm-es robogót, fel van fúrva 110ccm-re(így vettem), igazából nem túl sokat értek hozzá, mert ez az első motorom. Nos a gond az, hogy mikor megyek vele kb 5km-nél többet, akkor csak gondol egyet és leáll a motor magától. Olyankor félreállok leveszem a gyújtást, visszakapcsolom indítom és egyből be is indul és mehetek tovább. Ezt már vagy 3x eljátszotta, és most már kezd érdekelni, hogy mi lehet az oka.

2013. máj. 19. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nos ez többminden is lehet:

-Lehet hogy nincs bejáratva és húzod neki és beáll(szorul a dugó)

-Lehet hogy ásványi olaj a kenőolaj így ez is okozhat problémát

-Amiért csak úgy leállhat: rossz gyertya,trafó

Amire tippelek a koszos légszűrő.

Az is elképzelhető hogy túl nagy fúvóka van benne és egy mikor jobban belehúzol akkor több benzint kap és befullad emiatt és leáll.

Lehet még az is hogy olyan elektronika van benne ami leállítja.

Úgy nagyjából csak ennyi lehet szerintem.

2013. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

-hát már kb 2tank benzint kijártam vele. azt mondta akitől vettem, hogy ennyi elég lesz neki, de amíg nem húztam neki csak 3/4 gázon az elején akkor is leállt.

-2T-s fullszintetikus olajat vettem bele, majdnem belement 1 liter.

-a gyertyát nem tudom, milyen állapotban van, ahhoz még nem nyúltam, a trafót azt se tudom hol találom :S

-sport légszűrő van rajta, és van rajta ilyen műanyag borítás ami védi.. egyébként szemmelláthatóan nem koszos.

-fúvókáról megint nem tudok semmit mondani, fogalmam nincs hol van vagy mi szerepe van.

-az elektronika cserét ajánlotta az eladó, hogy ha azt akarom, hogy többet menjen, és hogy a kipufogóból szedjem ki a fojtást, de semmit nem csináltam még vele.


Szóval nem is tudom hol kezdjem, hogy kiderüljön mi a baja. Egyébként hidegen nehezen indul, mert nem szívja fel a benzint magától, így le kell venni a levegőszűrőt, befogni a lyukat, rúgni rajta vagy 2-t vissza a szűrő és indul is, ezt sem tudom mi oka lehet.


Szerinted mit nézzek meg elsőre? Vagy hogy derítsem ki mi a baja? Vagy hagyjam így ahogy van?

2013. máj. 19. 22:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Hy!

Első dolgod,hogy a sportlégszűrőt lecseréled bontott gyárira ha nincs meg az eredetije.

Bejáratás:1000-1500km ezalatt kb 500km-ig mint a hímes tojás és utána bele lehet nyalatni csak néha egy kis gázba is.

A sportlégszűrőt mindenképp cseréld szerintem mert az tönkre teszi a keverék képzést és nagyobb eséllyel jut be a karbiba piszok,homok,pór,ha nedves a levegő,akkro a pára is kiül rajta és nem fogod beindítani.

A karbit szétkéne szedni egy pucolásra és egy beáéllításra,mivel feltételezhető hogy még bejáratós így a súbertűt feljebb lehet akasztani a karbiban hogy dúsabb keveréket kapjon.

A gyertyát ha tudod cseréld-javasolt típus az ngk.

A karbiban meg kellene nézned a fúvókákat hogy mekkorák,és hogy a gyárihoz képest egységesen lettek e növelve.Amúgy elképzelhető az is hogy sokat fogyaszt,kifogy a benzin az úszóházból és ezért áll le majd visszatöltődik rövid idő alatt és ezért tudsz vele menni újabb 5km -ert .Mindenféleképpen egy szerelővel kell megnézetned,mert nem biztos hogy megfelelő tudással rakták össze.Meg egy jó tanács:ha azt akarod hogy ne hagyjon ott út szélén akkor kíméld mert a tunningal csak rontanak a mínőségen.

2013. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ismeretlen568 válasza:

Hello !

AZ lenne a kérdésem hogy miért fogyaszt sokat a robogóm ?

Most vettük a kereskedésbe Motowell crogen rs ről van szó. Gyári folytás még benne van és igy is megette 90 km en az 5 liter benzint ! Ugy gondolom hogy ez még folytás nélkül is sok volna nem hogy folytással! mi lehet a gond ?

egyébként a müszerfalon a benzinszintmérő is állandóan azt jelzi hogy maxon van a benzin. Nem csökken.

2014. okt. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
autómata szívatót kösd ki.
2014. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!