Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik oldalon van az akkumulá...

Melyik oldalon van az akkumulátor pozitív sarka és akkumulátor cserekor milyen sorrendben kell a sarukat leszedni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 20. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
32%
Egyiknek a jobb,másiknak a bal oldalon. Tipusfüggő. Rá van irva. A + a pozitiv. Sorrend meg lényegében mind1,de én a pozitivat szoktam elősször levenni és utoljára feltenni.
2013. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Balos akkunak bal oldalon, jobbosnak jobb oldalon van. Meg kell nézni az adott típust. Néhány gyártónak van univerzális akkuja, négy csatlakozóval, két +, két -, balos és jobbos helyre is bemegy.


Először a negatív sarut célszerű levenni, illetve utoljára visszatenni.


(mindjárt megjelenik a lehurrogó huhogókórus de nem érdekel, totalcaron egyszer késhegyig menő vita volt erről, végül megmutattam a hangadónak a saját kocsija kezelési utasítását)


Praktikus okokból: Ha a negatívval kezdesz matatni, nem kell hímestojásként bánni vele, elvégre bárhova máshova ér hozzá az a fránya hosszú csillagkulcs, nem okoz galibát, a test is negatív potenciálon van. Ha lent van, attól kezdve már nyugodtan lehet piszkálni a pozitívat, hiszen ha véletlenül valahova hozzáér a kulcs, nem tud záródni az áramkör, mert a negatív saru már le van kötve.

2013. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kiszerelésnél a negatív sarut vesszük le elsőként, beszereléskor a pozitívat tesszük vissza először.
2013. máj. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!