Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SOS! Találkoztatok már használ...

Babeli Zurzavar kérdése:

SOS! Találkoztatok már használt autóval kapcsolatos csalással? Mi elbizonytalanodtunk!

Figyelt kérdés

Egy hete találtunk a használtautó.hu-n egy számunkra ideális autót, nagyon jó áron. Telefonos elérhetőséget a tulajdonos nem adott meg, a három napos ünnep előtt irtunk Neki egy mailt, hogy érdeklődnénk a kocsi iránt. A választ angolul kaptuk, benne az állt, hogy itt élt, vette ezt az autót, hazavitte Angliába de a magas regisztrációs költségek miatt úgy döntött mégis eladja. A szállítást 3-4 napra ígéri, az adásvételi-szerződés elkészítésének feltételeire nem tért ki. Ma írtam egy újabb mailt Neki,megkérdeztem az alvázszámot, a rendszámot, a műszaki érvényességi idejét, azt hogy pontosan ki a tulajdonos, mert ezek alapján utána tudunk járni az autó hitelességének.

Azt azonban még mindig nem tudom, hogy ha megbízhatónak tűnik a kocsi, akkor az adásvételt, a szállítást és a fizetést milyen módon kéne rendezni ahoz, hogy minden rendben legyen?


Szerintetek??



2013. máj. 21. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy közismert csalási próbálkozás neten, több oldal és tv műsor is foglalkozott vele, de itt az oldalon is ha keresel, megtalálod. A lényeg, ne utalj nekik pénzt!
2013. máj. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első is mondja. Hozassa haza a kocsit a tulaj, legyen itthon, hogy meg tudd nézni, és kész. A vételáron kívül te semmit ne adj neki, előre utalni pedig végképp ne utalj.

Egyébként én a helyedben másik kocsi után néznék.

2013. máj. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
tipikus csalás, valóban. olyasmi hogy lerakja az autót és csak akkor tudod átvenni ha fizetsz, vagy csak simán a (kamu) szállításért kér előleget, ilyenek. ilyeneket jelenteni kell.
2013. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

mailban szinte semmit nem szoktam venni.

Kérek telefonszámot, pláne auótnál személyes megtekintés, úgymint forgalmi, biztosítás.

2013. máj. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
de jó..ez a tipikus szöveg, ezt tanítják...csak a nagyon sötétek dőlnek be, akiknek csak a mohóságuk a nagyobb... aztán járkálnak a yardra, hogy brühühü..becsatak...pedig olyan jó buli lett volna...brühühü..
2013. máj. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
na, valaszolt, cuki a valasz, terel, de most eldontottuk belemegyunk a jatekba, a leheto legtobb infot kiszedunk belole, aztan majd meglatjuk mihez kezdunk vele:-)
2013. máj. 22. 09:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt is lehet csinálni, csak arra figyelj, hogy pénzt max akkor adj ki a kezedből, ha a kocsi már ott áll az udvarodon.
2013. máj. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!