Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első autónak hátsókerékmeghajt...

Első autónak hátsókerékmeghajtású?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet őket kezelni?

Ha nagyobb gázzal indulunk mindenképpen kimegy a hátulja valamelyik irányba?

Nem 20-30 méteres gumifüstölésre gondolok hanem,hogy kb 1 méteren keresztül pörög a kerék..



2013. máj. 21. 09:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Normálisan, odafigyelve nincs vele semmi gond. Nekem is hátsókerekes autóm volt az első.
2013. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Nyilván ez autótól is függ. Normál vezetési körülmények között én nem éreztem különbséget.
2013. máj. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
egyáltalán nem veszélyes, nekem BMW-m van és csak hóban lehet érezni, de ott se vészes. nem csúszós úton meg még jobb is vezetni.
2013. máj. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha normálisan vezeted, akkor nem. Egyedül ívmenetben lehet érezni egy kevés eltérést, meg csúszós úton.


De nagyon sokezer embernek hátul hajtott az első autója: Zsigulik, Skodák... És odafigyeltek, túlélték probléma nélkül.

2013. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha normális a vezetési stílusod, akkor semmi különbséget nem érzel, legfeljebb télen, csúszós úton. De azt is lehet kezelni könnyen.
2013. máj. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem veszélyes a hátsókerékhajtás, de különösen fontos, hogy jó minőségű és állapotú gumik legyenek az autón. Nem árt, ha nem vagy teljesen béna sofőr, de tesóm BMW-jét a barátnője is vezeti, és nem jelent neki problémát a kezelése, pedig nem egy Schumacher a csaj. Száraz úton nagyon nagy erőt le tud vinni az aszfaltra, kifejezetten nehéz megkapartatni. Elinduláskor nem fog semerre elindulni a hátulja, ahhoz alászedett kormánnyal, padlógázon, kuplungot felrúgva kell indulnod, és sima diffivel még akkor sem valószínű, hogy keresztbe állsz.

Télen először lehet, hogy meglepődsz, de némi gyakorlás után fülig fog érni a szád, ha szeretsz vezetni. Ha létezett a kiszemelt típushoz, akkor érdemes önzáró differenciálművet (sperrdifit) beszerezni, az még tovább növeli a stabilitást.

Én csak bátorítani tudlak. Akik élvezik a vezetést, azok általában soha nem akarnak visszaülni fronthajtású autóba.

2013. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első autóm hátsó kerekes volt,totálkárra törtem... (belém jöttek szemből a saját sávomban...) Sz.tem abszolút nem gáz ha hátsó kerekes...sőt...ha biztonságos pályán/placcon tudsz gyakorolni még jól is jöhet vezetés technikai szempontból (kitörések,ív, illetve kezelhetőség,az autó reakciója..stb..).
2013. máj. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha ügyesen vezetsz, és figyelmesen akkor ajánlom, mert tényleg élvezetesebb, ha láma vagy a vezetéshez (ezt neked kell tudni) akkor inkább nem ajánlom főleg a hó miatt. Mondjuk az sem mindegy, hogy konkrétan milyen kocsiról van szó, de alapvetően nem kell tőle félni. A gumin múlik minden, azon nem szabad spórolni.
2013. máj. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!