Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Mondeo Mk3, vagy Opel...

Poncius kérdése:

Ford Mondeo Mk3, vagy Opel Vectra (2002-)?

Figyelt kérdés
Használt autó vásárlása. Mindkettőről hallottam jót és rosszat is. A szívem a Mondeóhoz húz, de valahogy nem sikerült a motor-elektronikája. Vélemények?
2013. máj. 22. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a baj a Mondeo elektronikájával?
2013. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az előző autóm egy 97-es benzines Mondeo volt. Ha hideg volt a motor, egyszerűen képtelen volt tartani a fordulatot, amíg fel nem melegedett üzemi hőfokra. A szervizben azt mondták, ez sajnos típushiba. Azóta más Fordoknál is hallottam erről a hibáról.

Most nagyon szemezek az Mk3-as 2.0 TDCI-vel. Viszont sok műszaki beálítottságú ismerősöm próbál lebeszélni róla.

2013. máj. 22. 15:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan MK4 van, de minden perce öröm amióta megrendeltem és használom.


2 literes TDCI teljesen passzol hozzá.


Elektronikával nem lesz gond, ha ellenőrzött kereskedőtől veszed meg. Új autónál pedig alapból nem.


Kerülni kell a céges és flotta autókat. Valamint a főleg német és belga használt piacon összekukázott mondeokat.

2013. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én is bele szerettem a Mondeo futóművébe. Ráadásul úgy tudom az Mk3-as szériánál már elég jól eltalálták a dízel motort. Csupán tisztázni szeretném a kételyeket a megbízhatósággal kapcsolatban.
2013. máj. 22. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem az MK3 TDCIknél volt egy időben probléma a sorban meghaló injektorokkal. :P


Előttem is írták, megbízható forrásból kell venni ellenőrizhető előéletű autót, akkor nincs nagy para. Ellenkező esetben...

2013. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak rábeszélni tudlak a Fordra ....megölhetetlen !

Semmi elektronikai baja nincs ...azért vigyázz ne egy 500 ezret futott gépet fogj ki ,mert akkor kuplung ..kettőstömegű lendkerék ....befecskendezők stb ..

2013. máj. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval.

Nekem is Mk3 Mondeom van igaz 2-odik ráncfelvarrás utáni 2006os:) de nagyon szeretem semmi baja nincsen emellett élmény vezetni, meglehet vele jelenni elegáns autó.

2013. máj. 25. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!