Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetés lényege? Elindulás?

Vezetés lényege? Elindulás?

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni a jogsit,de nem akarok úgy oda menni hogy 0 tudással,szerettem volna gyakorolni,az első 2 gyakorlás bőgve végződött,folyamatos lefulladás,rángatott a kocsi,pedig egyszerre nyomtam le a gázt és engedtem a kuplungot lassan,de mégse ment,tudom nagyon sokat kell gyakorolni,de nagyon el vagyok keseredve,annyira szeretnèm hogy sikerüljön,ugy érzem imádnák vezetni,de ez mellett azt érzem hogy "nem érzem a kocsit" nem tudom hogy 2 gyakorlas után ezt el lehet e mondani de ezt érzem. Szóval a kérdésem az hogy pontosan mit tegyek hogy ne rángasson az autó? nem érzem mikor kellene váltani,nem látom a kocsi határait se pl kanyarodásnál mennyire vagyok a szegélytől.
2013. máj. 23. 22:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

én mikor naggyából megtanultam normálian elindulni meg váltani az egyik autónkon, akkor mikor előszőr vezettem a másikat, kapsából lefullasztottam 5ször egymás után. mondjuk utána már egyszer sem :D

amúgy meg ha van fordulat jelzőt, akkor kuplungot nyomd be teljesen, gázt med adj annyit hogy mondjuk 2000-ret pörögjön, a kuplungot meg szép lassan engedd fel, érezni fogod hol kezd megmoccanni a kocsi, és ami fontos ne ijedj meg, ne ugorj le a kuplungról, mert akkor fullad le a kocsi. és lehetőleg ne alapjárat közelében menj az autóval, ha fejlebb váltsz egyet, ügyelj arra hogy a fordulat ne essen vissza alpjáratja, mert akkor baromi lassan fogsz gyorsulni.

2013. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én 7 éve vezetek. Most cseréltek kuplungbovdent, s máshol fog. Hát hozzá kellett szoknom nekem is.

Két alkalom az semmi! Hol gyakorolsz egyébként, mert bajod lehet belőle neked is, a kocsi tulajdonosának is?

Aki tanít, az érti a dolgát? Előtte is van pedál?

Nem tudom most mi a módi, de én tudod mit tehettem első néhány alkalommal a kocsival, kocsiban? Majdnem semmit.

A kormányhoz, fékhez, gázhoz hozzá sem érhettem. A kuplung csúsztatását gyakoroltuk úgy 5 km/óra sebességen.

A kocsi kiterjedését, elhelyezkedését a környezethez képest fél év önálló vezetés után sem éreztem pontosan.

2013. máj. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Thomech ***** válasza:
100%

Ez hülyeség 0 tudás. Már bocsi. Nálad az nem tudom mit jelent. Gondolom van kocsitok? A szüleidet szoktad látni vezetni nem? Én ennyire indultam 0 ról és mégis elsőre sikerült minden. És pontosan ezért kell 30 órát venni az oktatótól vezetésből, hogy a kuplung használatát megszokd! Úgy, hogy ne legyél elkeseredve mert nekem is 10-15 óra volt mire normálisan tudtam menni de még akkor is voltak néha bakijaim!

Szerk: Amit a kérdésed végén írtál ezt mind az oktató tanítja meg neked mint ahogy anno nekem is. A többi pedig az évek múlásával ahogy egyre több rutinod lesz egyre jobban fogod tudni, hogy mennyire vagy a padkától, tehát jobban fogod érezni az autót!

2013. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki így kezdi... Bele fogsz jönni. 2 alkalommal senki nem tudja megtanulni a parkolást, elindulást. Aki meg azt mondja az hazudik.
2013. máj. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben,Köszönöm a válaszokat :)
2013. máj. 24. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
én is úgy tanultam meg vezetni hogy egy 1200-es ladával mindig volt lefulladás de aztán belejöttem utána jött a vectra azzal már nem fulladtam le.Nyugodtan mehetsz nulla tudással azért van az oktató hogy megtanítson nem azért hogy csesztessen
2013. máj. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Elindulás egyszerű. Kezdetben ne próbáld egyszerre kezelni a kuplungot és a gázt. Kinyomott kuplung mellett adj gázt, hogy kb 2000 körül legyen a fordulatszám, majd a gázt úgy hagyva kezd felengedni a kuplungot. Ha érzed, hogy szenved a kocsi, nyomd vissza a kicsit a kuplungot.


Ennyi. Amikor már megy, lehet a gázt is változtatni közben. Ezt az egészet egy óra alatt tökéletesen el lehet sajátítani.


Az autót meg ne akard érezni. Rutinos vezetőknek is sok idő kell ahhoz, ha új autóba ülnek.

2013. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Bajer ***** válasza:
Még az is jó módszer, hogy gázfröccsöket adsz és óvatosan engeded a kuplungot, utána már egyenletesen adod a gázt. Később ráérzel és már gázfröccsök nélkül, egy megszokott fordulatszámmal indulsz.
2013. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

tanuláskor válassz dízel autót, az nehezebben fullad le, dízelen levizsgázol, később benzinesen is lehet tanulgatni, de inkább bőgesd a motort minthogy lefulladj, közlekedésben a lefulladás problémákat okozhat, a bőgetés meg csak költségesebbé teszi az autót de baleset nem lesz belőle...

a gázfröccsös módszert egy ideig még nem javaslom, amíg nem érzed a kuplungot és a kocsi gázreakcióját, nem fogod érezni mikor pumpálj rá, lefulladás lesz belőle... én gázfröccsökkel kuplungoltam ahogy kocsiba ültem rögtön az első tanórán , de én már előtte 5 évig motoron is így kuplungoltam, viszont a kocsi motorja lomhábban pörög, így becsapós tud lenni, párszor majdnem lefulladtam én is, ezért nem ajánlatos ezzel a módszerrel kezdeni, inkább bőgesd, ha van fordulatszám mérő akkor próbáld meg 2000 körül tartani a fordulatot induláskor

kuplungolást gyakorolni pedig sík úton kell, gázra nem lépünk, csak alapjáraton kuplunggal mozgatjuk az autót, így tanulod meg érezni hol fog, szép lassan engeded föl, mikor érzed hogy picit lelassul a fordulat akkor még lassabban engeded feljebb, és szépen cammogva megmozdul az autó, aztán ha teljesen kiengedted megállsz és újra, de egyre gyorsabban, az a lényeg, hogy a teljes kinyomástól a fogáspontig minél gyorsabban kiengedd, amikor fog onnantól szép lassan, ezt kell gyakorolni és akkor nem lesz gondod a forgalomban, ha már érzed meddig engedheted gyorsan, és onnantól kell csak lassan engedni

2013. máj. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) kicsit megnyugodtam :)
2013. máj. 30. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!