Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2 ütemű motorhoz lehet-e 4...

Simsongabor kérdése:

2 ütemű motorhoz lehet-e 4 üteműbe való motorolajat használni?

Figyelt kérdés
2 ütemű Simson motornál mi történik, ha egyfolytában 4 üteműbe való, 10W40-es olajat tesznek a benzinhez a 2T helyett? (mik a hátrányai, milyen kárt csinál, melyik fajta olaj keveredik a benzinben jobban)

2013. máj. 24. 21:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha el tud keveredni tartósan a benzinben, akkor pár tank erejéig egészen biztosan jó, de huzamosabb használatra ajánlott a 2T.
2013. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
értem, de miben más a 2T és a 4T? milyen gondokat okozhat ha 2T helyett 4T-t tesznek bele?
2013. máj. 24. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem keveredik jól a benzinnel, másrészt nem ég el, úgyhogy rövid úton bajba leszel ha azt használod.


És még drágább is, mint a 2T olaj.

2013. máj. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a 10w10 nem fog jól elkeveredni,és mivel a benzinben próbálva van elkeverve így máshonnan éri a kenés a hengert,máshogy fog viselkedni.

Én semmi pénzért nem ajánlom!

Amit viszont melegen ajánlok az a szintetikus 2t olaj,esetleg egy kis fimol 2t adalék.A szintetikus olaj nem fogja összekoszolni a kipufogódat,nem köpi be a gyertyát,nem fog a dugó megszorulni,nem füstöl annyira,hosszabb életet is adsz neki.Szóval ezen ne spórólj!

Üdv!

2013. máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 2t egy finom lepárlású olaj, melyet olyan extra adalékokkal láttak el amik egy kétütemű motor teljes munkafázisa alatt biztosítja a megfelelő kenést mind a forgatyúsházban és a hengerben anélkül hogy idő előtt elégjen a benzinnel. Azon kívül alacsony hamutartalmú, jól keveredik a benzinnel és tisztít is. A négyütemű motorolaj ezekkel abszolút nem mobilis, sőt annyira nem hogy az olaj képes akár néhány óra alatt leülepedni s kiválni a benzinből. Emellett túl hamar és nagy szürkéskékes büdös kormos füsttel ég ami pontosan ennek az oka. A kétütemű motoroknak enyhén ugyan de köpködni kell az olajat nem pedig égetni. Ekkor teljes a kenés, egészen a kipuffogásig. Csakis bejáratáskor egy tank erejéig ajánlott motorolajat önteni a 2t-hez, ezt a simson ugyanis nagyon szereti. Tapasztalat. Hosszú távon viszont beragadhat a gyűrűd,kormolja a dugattyút, a palástot is.
2016. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4t olaj nem égésre van kitalálva, hanem tartósságra.
2016. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én mindkettőbe teszek. 1:50 a gyári ahogy adagolja, én meg még teszek a 4 literes benzin tankba még Kb 20 ml-t.


Tehát gyárilag 5 Literhez adagol 1 dl-t( 100 Ml) ha 40 es keveréket szeretnék akkor 5 literhez kéne 1,25 dl= 125 Ml tehát a gyárihoz még +25 Ml 5 liternél.


mivel 4 literes a tank így, hogy 1:40 jöjjön ki az alap adagolással akkor az 5 literhez való 25 ml-t osszuk el 5 el( amennyi az 5 literhez kéne) majd szorozzuk be 4 el(4 liter a valós tank szerinti) és megkapom a 20 ml-t ami még kell a tiszta benzinbe, hogy 1:40 jöjjön ki a gyári adagolás mellett. Minimálisan jobban füstöl, de érezhetően jobb neki, szebben jár, bátrabban nyelelem néha neki :D szóval ajánlom

2020. júl. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!