Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az miért van, hogy egy 1.4-es...

Az miért van, hogy egy 1.4-es dízelmotor megeszi az 5 litert, de egy 2.5-ös is el van 7-ből?

Figyelt kérdés
Csak +2 liter, de cserébe 2X-es erőt kapunk.
2013. máj. 25. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Azért mert ezek a kis vacak kávédaráló motorokat agyon kell hajtani, hogy menjenek. Egy nagyobb motor pedig játszva mozgatja a súlyt, persze, hogy keveset fogyaszt. A súly-lóerő arányt kell nézni. Ezeknek a hülye 1.4-es városi cirkálóknak az agyonhajszoltság miatt az élettartamuk is drasztikusan rövid.
2013. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Más a nyomaték ...az "közlekedhető" fordulatszám...stb..

Nem egyenesen arányos a kisebb motor a kevesebb fogyasztással..

2013. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
11%
Ez a kocsi tömegétől is függ. Én városban az 1.2-es TDI Fabiával 4 liter környékén tudok menni (persze nem versenyezve).
2013. máj. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az szép. :) Városon kívül mennyi 3,5? Ez az 1.2 TDI 3L motor?
2013. máj. 25. 15:45
 5/6 anonim ***** válasza:

Városon kívül csak autópályán mentem, 130-nál azért 5 fölött kér bőven.

Amúgy a legújabb 1.2-es Fabia, nem tudom a pontos motorkódot.

2013. máj. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igy van, az emberek nagy resze azt hiszi, hogy nagyobb kobcenti = nagyobb fogyasztas, pedig a fraszt, es ez nem csak dizellel van igy. Pl ha valaki nem sokat jar varosi uzemben, inkabb orszagut meg autopalya, es benzinesben gondolkodik, kapasbol 2 litertol felfele ajanlgatnek neki autot. Ugyanis lakott teruleten kivul egy 2-2,5, neadjisten 3 literes motor nem sokkal fogyaszt tobbet egy 1.6osnal, marmint normal hasznalat mellett, cserebe oriasi tartalekok vannak benne.


Az okat es a kovetkezmenyet mar irtak elottem, vagyis azert van, mert az erosebb motor jatszi konnyedseggel mozgatja a kasznit, a kovetkezmenye pedig az, hogy valszeg hosszabb lesz a motor elettartama is, bar nyilvan ez hasznalattol es karbantartastol fugg nagyreszt.

2013. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!