Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen olaj való a 250cm3...

Milyen olaj való a 250cm3 pannónia motorjába?

Figyelt kérdés
Nem a benzinhez keverékként hanem a váltóba.
2013. máj. 25. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamikor SAE-30 előírásoknak megfelelő olaj volt az előírás bele...
2013. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

...manapság meg mindenki azt használ, amit jónak érez.


Én váltóolajat, egy ismerősöm a legolcsóbb ásványi motorolajat, de olyan is van az ismerősi körömben, aki benzinhez való 2T olajjal önti fel a váltót is (olyan logikára alapozva, hogy a kuplungoldali szimeringnél úgyis megeszegeti, akkor legalább 2T-t egyen).

Gyári parafa lamellákkal jó lesz a legolcsóbb fajta ásványi motorolaj is. De sok kell bele és nem szabad hagyni hogy elfogyjon, mert akkor összesülnek a lamellák nagyon szépen.

2013. máj. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először én is 2T olajjal raktam össze és nem csúszott a kuplung! Bár nem volt elég határozott a fogáspontja.

Most 80w90-es hajtóműolaj van benne. Ezzel valamivel jobb a kuplung.

De próbáltam többféle olajjal is, pl turbinaolajjal. Na attól csúszott a kuplung.

2013. máj. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és 1,5liter kell bele.
2013. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!