Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Drága autó kis fogyasztással,...

Drága autó kis fogyasztással, ennyire szempont?

Figyelt kérdés
Mármint azon vagyok meglepődve, hogy egyesek szánnak 20-25 millió forintot egy autóra, de közben fososkodnak, hogy pl dízel Porsche Panamerát akar venni, mert "a benzines után kéne kötni a kutat". Én akkor inkább vennék kevesebbért autót és a különbözetből nagyon sokáig el lehetne járkálni.
2013. máj. 25. 23:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mi tavaly cseréltük ki az összes izzót a lakásban energiatakarékosra, több 10 ezer forint volt. De jövőre már vissza is jön az ára. Hosszú távon megérte. Ugyanez van az autóknál is, valaki hosszabb távon gondolkodik.

Mondjuk egy Panamera vagy Cayenne esetében tényleg tökmindegy, ha valaki Porschéval jár valszeg nem a benzinkútnál spórol. Lehet hogy dízel fetisiszta.

De ha a dízel Panamérával van bajod, ettől szívrohamot kapsz:

[link]

2013. máj. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerűen csak a dízel autók jobban bejönnek nekik.
2013. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Á, ezek a gázolajos vagy benzin/gázos Porschék eltörpülnek amellett, hogy már a Maserati is hoz ki Diesel-motoros modellt... Hova tart ez a világ?
2013. máj. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

", de közben fososkodnak, hogy pl dízel Porsche Panamerát akar venni, mert "a benzines után kéne kötni a kutat"

Ha a dízel 4 literrel kevesebbet eszik, és megy vele évi 30-40-50 000km-t, akkor 3-4 év alatt minimum 2 millát spórol egy benzineshez képest. Ha ilyen kaliberű autóval jár 20 évig akkor minimum 50 milla marad neki zsebben. Neked mikor lesz 50 millió megtakarításod? Na fososkodik?


Hidd el, azok az emberek akik 25 millát ki tudnak adni egy autóért, azok sokkal jobban megnézik hova teszik a pénzüket, mint az átlagember.

2013. máj. 26. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Fuuton ***** válasza:
A Dieselnek azért 40%-os a hatásfoka, míg a legjobb benzineseknek is csak 20-25, ezen is el kéne gondolkodni...
2013. máj. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól még,hogy valaki ki tud adni 20millio-t egy autóért nem azt jelenti,hogy neki nem kell spórolnia!Arról nem beszélve,hogy ekkora autónál hasonló dinamikai vezetésnél egy turbodízel jóformán csak fele annyit eszik,ami azért nem kis pénz
2013. máj. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Arra nem gondolsz hogy nem azért veszi az autót, hogy versenyezzen vele, hanem csak egy megbízható családi autót akar? Ha nem nyomod neki, városban 10-12 literből, pályán 8 literből eljárkálsz (szabályokat betartva) de ha odanyomod neki akkor meg is tud indulni. Szerintem semmi gond nincs a dízellel, attól hogy Porsche nem kell a 30as táblánál is 300al menni, lehet vele értelmesen is közlekedni. Szerintem csak irigykedsz...

2013. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Nem értem miért szólják le a dizeleket jó a régi szívó dizeleknek nem volt akkora teljesítményük mint benzines társaiknak. De ma már ez nem igaz a dízel hozza ugyanazt a szintet mint a benzines. Ami kicsit ellene szól hogy drágább a javíttatása . [link]

Vagy nézd meg ott van akár az r10 dízel pedig versenyautó

2013. máj. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindent értek, nem irigykedek, mert eddig 4 Porschét (benzinesek, volt köztük 911 is) elhasználtam.

Inkább az a fura, hogy akkor most számít vagy nem számít az anyagi dolog az autózásban.

Nekem inkább tűnik olyannak a dolog, hogy vagizni, felvágni azért kell a fényűző, menő kocsi, de amúgy meg a háttérben, titokban spúrok vagyunk és pitiánerkedünk.

2013. máj. 26. 14:44
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyelj, 15 évvel ezelőtt eltudtad volna képzelni, hogy lesz családi Porsche? Én nem. Szerintem az inkább csak egy erős luxusautó, nem sport autó, tökéletes bele a dízel motor. Az igazi vetélytársai az Audi A8, BMW 7, Mercedes S, ezek szintén kaphatóak dízel motorral, ez a Porsche sosem lesz sportautó, de nem is akart az lenni, csak egy darabkát akart abból a bizonyos tortából. Dízel 911estől nekem is kihullana a hajam, de ilyen veszély nem fenyeget.
2013. máj. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!