Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha átver a Hasznlautó keresked...

Kloka kérdése:

Ha átver a Hasznlautó kereskedő mit lehet tenni? Jogi úton visszakövetelhetem a pénzem?

Figyelt kérdés
Sajnos úgy jártam,hogy tavaly októberben vettünk egy családi autót mert 3 gyermekkel már kicsi volt a régi. 1,6 milláért taláunk egy 7 személyest amire a kereskedő váltig állította, megbízható, nincs gondja, nem kell rá költeni stb. most május van de már cseréltünk első hátsó fék+ tárcsa 160 e. autómata váltó meghibásodott 40.e. akumulátor 45 e.(ebben a tréler ára is benne van 3.0 mororba nem akármilyen aksi kell.) jelnleg szerelőnél van 480.e. lesz a vége motorhibát észlelt. főtengely kapcsoló meghibásodott stb stb. Tudok valahova fordulni, hogy a Bartim kft használtautó kereskedést megbüntesség félrevezetés miatt? Vagy vettem egy költséges 4. gyereket?

#autó #átverés #Használtauó kereskedő #Bartim kft
2013. máj. 26. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nem sok mindent tehetsz ugyan az neked nem volt kötelező megvenned azt a használt autót és azóta már eltelt hét hónap.Sajnos az autó kereskedők nagy része ilyen rábeszélős vagy a másik fajta ,nem mond semmit és ez eladó ennyiért ha kell megveszed ha nem nem az utóbbival nincs is baj.Sajnos ez van ha az ember kereskedőtől vesz autó és nem is ért hozzá valaki,el kelet volna vinned magaddal egy szerelő ismerőst, vagy olyat aki ért az autókhoz valamennyire.Még 1-2 héttel a vétel után tudtál volna mit tenni ,de egy félév után nincs mit tenni bele kel törődnöd
2013. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"első hátsó fék+ tárcsa 160 e." - téged nem csak a kereskedő kúrt át, hanem a szerelőd is...


A kereskedőnek 1 év jótállást kell vállalnia, tehát célszerű visszamenni hozzá és előadni, hogy részben vagy egészben térítse vissza az autó árát vagy fizesse a javítás egy részét (mondjuk a fék kopó alkatrész, azt nem).

Ha nem akarja, akkor mehettek pereskedni, ha a szakértő úgy találja, hogy a fenti hibák már vásárlás előtt fennálltak, akkor kaptok kártérítést vagy visszakapjátok a teljes összeget.

Érdemes még megnézni, hogy az adásvételi szerződésen ki szerepel eladóként, mert ha nem a kereskedő, hanem a korábbi tulajdonos, akkor hozzá kell menni.

2013. máj. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kéne vállalnia de ha a szerződésben nem szerepel az hogy ő garanciát vállal a kocsira akkor nincs mit tenni sajnos használt autókra nem kötelező jótállást adnia a kereskedőnek általában max 5 éves kocsikig szoktak adni rá 1 év jótállást de még akkor sem kötelező.

Főleg ha nem márkakereskedésből vette az ember az autót és az adott márkát amivel foglalkozik a kereskedő.

Nem védeni akarom a kereskedőnek de pl ha bemégy egy használt telefont vagy akármilyen más használt cucot forgalmazó boltba a legtöbb helyen ott sem kapsz semmilyen garanciát sem ara amit megvettél .

De esetleg ha rámenős vagy valamit ki tudsz csikarni az eladótól,de nem sok remény van rá!

2013. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sajnos márkaszervízbe vittem, az aksit is a fékeket is ott cserélték számlával igazolva. Francia autó
2013. máj. 26. 14:50
 5/11 anonim ***** válasza:
6 hónap garanciát kötelező vállalniuk. Ez most neked 7, lassan 8 hónapja már.. felkeresnék valami ügyvéd ismerőst, de nem biztos, hogy ilyenkor már lehet bármit is csinálni
2013. máj. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgy tudom,kereskedő 1 év jótállást köteles vállalni.DE!A fék ugye csúszó-kopó alkatrész az tiszta sor,nem vert át.Akkumulátor:megintcsak,egyébként arra általában új korában 2 év gari van.Autómata váltó 40.000-az nem tétel egy automataváltó-javításnál.Az a 480.000,na az sok!!!De ugye tudjuk,hogy jogállamban élünk.És a jogász kimagyarázza, kevés volt az olaj,nem megfelelő olaj,nem rendeltetésszerű használat...stb.Én biztos nem pereskednék.Sajnos a használt autó lutri.Nem csak az autó,minden ami használt,nem ismerjük az előéletét,nem látjuk hogy használták,mennyire szerevizelték?! És esküszöm,nem akarok senkit megbántani,és embereket minősíteni,de kereskedőtől ne várj igazmondást,és becsületességet,ez sajnos azért alap!
2013. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát sajnos nagyon úgy tűnik bele kell törödnöm a sorsba, hogy bepaliztak. de ha ezzel az "élménnyel" már 1 ember óvatosabb lesz és elővigyázatosabb akkor már jobb. :) egy életre megjegyeztem CSAK HOZZÁÉRTŐVEL MEGYEK AUTÓT VENNI!!
2013. máj. 26. 16:33
 8/11 anonim ***** válasza:
3,5: MINDEN használt cikk eladásánál kötelező az 1 év jótállás. Semmilyen szerződéssel nem lehet ezt felülírni, mert ez a törvény. A szerződésben csak ennél hosszabb jótállást lehet kikötni, ha rövidebb van benne vagy egyáltalán nincs benne szó róla, akkor az 1 év érvényes.
2013. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Hát pont most írtam erről cikket:

[link]


Lényeg: Ha az adásvételin a KFT áll, akkor köteles 1 év jótállást minimum adnia, erről le sem mondathat téged.(alapesetben ez két év)


A kopó alkatrész az sajnos ilyen, arról nem tehet a kereskedő(fék, akku).

Az automata váltó és a félmillás szerelés, pedig ha olyan hiba miatt következett be, ami már megvolt a vásárlás pillanatában, akkor szintén felel a kereskedő.


Egy gond van, az első 6 hónapban neki kell az igazát bizonyítani, a 6-12 hónapban pedig neked kell bizonyítani, ezért én úgy gondolom nem lenne könnyű dolgod.

2013. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát igen ez itt a kérdés,hogy hogy bizonyíto azt be, hogy alul az olajteknő "sz@rrá lett törve és eszi az olajat.mert bár elvittük olajcserére a vétel után 1-2 hónapra akkor jelezte a szerelő hogy valami nem stimmel, de nem volt egy alapos a mostaninkhoz képes aki közölt az egész teknőt ki kell venni a fedélzeti komputer vezetékeivel is gondok vannak.szakszervízbe is vittük az se foglalkozik szereléssel ők már mindnt újat cserélnének 800e. ráadásul kártyás kulcs van benne ami ugyebár eltárol mindent és egy pár hibakód ki lett törölve belőle,ez is most derüült ki, óra csere is volt állítólag mehibásodott az előző. hát ráfaragtunk.
2013. máj. 28. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!