Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó akkumulátorát érheti víz...

Autó akkumulátorát érheti víz (eső)?

Figyelt kérdés
Az autón gyárilag van egy akkumulátor fedél, de a csere után az új akku kisebb, így arra nem lehet rendesen rátenni. Az elhelyezése elég fura, mert az eső elvezető alatt van majdhogynem, így telibe éri az eső. Kitámasztva ugyan megáll a takaró fedél, de azt ne mtudom h. mindenképp kell-e rá. Az baj ha ilyen módon víz éri az aksit?

2013. máj. 26. 21:01
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
nem baj
2013. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Lehet belőle baja.
2013. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát ez eddig 50-50 :)
2013. máj. 26. 21:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az aksinak sok baja nem lesz tőle ha nem jut bele. De saruknak nem használ a víz. Szépen oxidálódni fognak tőle.
2013. máj. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
57%
Semmi baja nem lesz! Én nagynyomású mosóval szoktam lemosni.
2013. máj. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen tennék oda valamit... Ha rövidrezárja az akksit a víz, akkor nem sokára mehetsz is venni egy újat, amire jó a fedél. Csak gondolj bele, mintha víz alatt akarnál zseblámpával világítani.
2013. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Szépen lepontoztatok, de nem baj, ez egy ilyen játék :) Az akkura visszatérve, még mosószeres vízzel is le szoktam mosni mielőtt leveretem a nagynyomásúval és még így sem sikerült soha zárlatot előidéznem. De nem is lehet, mivel itt nem arról van szó, hogy víz alá merítjük aksit. A mosáskor képződő vízréteg pedig olyan vékony rajta, hogy a saruk elhelyezkedéséből adódóan lehetetlen a zárlat. De ha feltételezzük, hogy valamilyen módon mégis létrejön a rövidzár, az a másodperc tört része alatt meg is szűnik, mert elpárolog a víz. Mivel a mai akkumulátorok tetején már nincs semmilyen szellőző nyílás (sokszor az oldalán sincs), ezért a belekerülő víztől sem kell tartanunk. Lehet pontozni :)
2013. máj. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Amado atya ***** válasza:
Nekem úgy 18 éven keresztül békésen figyelt a két nagydarab akkumulátor az IFA W 50 platója alatt, teljesen fedetlenül, egy keresztpánttal és két M10-es menetes szárral lerögzítve az akkumulátortálcához, soha semmi baja nem volt, attól a kis kivételtől eltekintve, hogy mínusz 10 fok alatt már erősen "fáztak", így a reggeli hidegindítás kissé érdekes volt. :)
2013. máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sincs rajta fedél, de esőnél nem azon keresztül folyik el az esővíz, mint a kérdezőnél... Több ezres akksi megvétele után nem éri meg a fedelén spórolni... Biztos nem véletlen rakták oda a mérnökök azt.
2013. máj. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Okés köszi! Akkor nem bajlódok a fedéllel ha ennyire nem számít.

Minnyá visszapontozom amit a "szakemberek" lehúztak :D

2013. máj. 27. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!