Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hasmagasság emelés nagyobb...

Hasmagasság emelés nagyobb gumikkal megoldható? Vagy más is kell hozzá (rugó, futómű átállítás)? Műszakin gond lenne?

Figyelt kérdés
A hasmagasságot a terepviszonyok miatt szeretném kicsit emelni. Magyarul: bizonyos helyen leér az autó alja. Régi Suzuki Swiftről van szó. Olvastam, hogy nem csupán az eredeti, 155-ös, hanem a 165-ös méretű kerék is beférne a kerékdob alá. Így az a kérdésem: mire van szükség ahhoz, hogy a 155/70 R13-as kerekek helyett 165/70 R13-ast használhassak? Külön műszaki engedély, esetleg mást is át kell állítani hozzá (rugók, futómű)? Plusz költségek esetleg?

2013. máj. 26. 23:11
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
A 165 a kerék szélessége nem a magassága (165mm)! A 70 a felni szélétől a gumi magasságáig tartó szám milliméterben megadva tehát 7 cm, a 13" (col) pedig a felni átmérője. (az 'R' a Radiál, azaz a kerék szerkezete, de ez most nem fontos.) A kerék átmérőjével nem nagyon tudsz játszani max 1-2 cm -t nyernél vele, mert annak be is kell ám férni a kocsi alá. Ehhez nem kell kimondott műszaki engedély, mindenki olyan kereket tesz alá amilyet akar. Ha magasabb autót akarsz, akkor a rugókkal tudsz talán egy kicsit variálni, de nem tudom hogy azzal mennyit tudnál nyerni rajta.
2013. máj. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Azt hol olvastad hogy az oldalfal magasságát jelenti a /70 mm-ben? :D


[link]


Kérdezőnek pedig: nyugodtan rakd rá, gyakorlatilag nem nagyon foglalkoznak a gumi méretével addig amíg nem feltűnően nagy, feltűnően kicsi, vagy kijjebb van a peremen kívül. Nem kell állítani a futóművön, egyszerűen átgumiztatod nagyobb gumira és használod.

2013. máj. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Már nem tudom, de bocsánat rosszul emlékeztem, illetőleg eltájoltam magam. :(

Amúgy hiába tesz fel 155helyett 165-öt attól nem lesz magasabb, csak 1cm-el szélesebb. ;)

2013. máj. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
De bizony magasabb lesz a 165/70-es gumival, mégpedig pontosan 7 mm-rel. Egyébként 155/80-as gumival még nagyobb magasságot tudsz elérni, pontosan 15,5 mm-t.
2013. máj. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
155/80R13 túl nagy.155/75R13 vagy 165/70R13 a jó,ezekkel 0,8 mm-t nyersz.pluszkiadással nem jár,a műszakin át kell mennie ezekkel a gumikkal.
2013. máj. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szántóvető ***** válasza:
*8 mm-t nyersz vele.
2013. máj. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező azzal a 7-8 és 15.5mm-rel nem nagyon lesz kisegítve, ha leér a kocsinak az alja... Valami nagyobb magasságot elérő változtatásra van szüksége, azt pedig tényleg csak a rugókkal és felfüggesztéssel való variálással tudja elérni.
2013. máj. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miénken 1-2 cm-el nagyobb gumi van elől mint gyárilag volt. Ha nagyon nézed észrevenni hogy nagyobb mint a hátsó. De ez még bőven elfér.
2013. máj. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A magasság emelésnél beleszámítottátok, hogy a kerék méretkülönbségnek csak a felét emeli a nagyobb gumi az autón, hiszen a tengely a kerék felénél van. Így ha egy kerék 1 cm-vel magasabb, mint egy másik, akkor az az autón csak 0,5 cm-t emel.
2013. jún. 1. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel itt az oldalfal magasságáról van szó, annyit emel az rajta, amennyit írtunk.
2013. jún. 3. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!