Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy Mogul motorolajat....

Vettem egy Mogul motorolajat. Miért kék színű?

Figyelt kérdés

Vettem egy Mogul márkájú motorolajat kétütemű robogóba. Tudom, nem tesz jót az ásványis olaj a motornak, de egyszer kibírja, nem volt keret szintetikusra.

A kérdésem az, hogy miért kék a színe? Ez általános jelenség ha kékfalú "palackban" adják, vagy tehet kárt a motorban? Persze azt leszámítva, hogy fos az ásványok miatt...



2013. máj. 28. 19:16
 1/6 anonim ***** válasza:

ez érdekes...miért is f.s? talán tíz évvel ezelőtt még azt sem tudták az emberek i az a szintetikus olaj..(ma sem)


a szintetikus előtt a világ autói-motorjai,repülői csak ásványival működtek, és úgy emkéxem egész jól..

ilyen volt itt az áfor különböző gyártmánya(terméke) valamint az egyedülálló arol 2T..(ma is kapni)


nem tesz kárt a motorodban még akkor sem, ha kék, és f.s..

2013. máj. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Oké, oké, csak mindenki mondja itt nekem, hogy szintetikus, szintetikus, szintetikus, mert az ásványis szar... Én meg nem értek hozzá, kénytelen vagyok elhinni...

Köszi a választ, csak az érdekelt, hogy nem hibás-e az olaj, vagy valami ilyesmi, mert furcsálltam, hogy full kék az egész mint a festék...

2013. máj. 28. 19:28
 3/6 anonim ***** válasza:
ha szabványnak megfelel jó az. főleg kétütemű robogóba. az ásványi azért rosszabb amúgy mert hamarabb elhasználódik és nem annyira stabil, bár ez inkább autóknál számít. a szintetikust is csak azért kell cserélni mert felhalmozódik a szennyeződés benne amúgy 100 ezret is kibírna.
2013. máj. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Itt nem cserélni kell hanem utántölteni, mert magától keveri a benzinbe az olajat az olajtartályból. Tehát nem elhasználódik hanem elfogy.

Azért a motor erején érezhető, hogy sokkal lassabb, mint szintetikus olajjal...

2013. máj. 28. 20:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól tippelem Shell kúton vetted, ugye?? :D

Egyébként semmi baja nem lesz a robogódnak.Valószíműleg a robogódba egyébként is ásványolaj való, a szintetikusnak nagyon megkérik az árát, az átlag robogós fenegyerek meg azt hiszi hogy ha valami márkás(Castrol,Repsol,Elf,stb.) akkor már szintetikus is.Tévedés!A fullszintetikus motorolajat el se bírná égetni 100%-osan a robogód, azok keményebb gépekbe valóak.

Tudom ajánlani neked a Repsol Scooter 2T-t és a Castrol ActEvo 2T-t mind2 ásványi, de minőségi, adalékolt motorolaj.

2013. máj. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Azért kék, hogy ha kannában tárolod és legközelebb előveszed, tudd hogy van-e már olaj a benzinben. És nem a flakontól, hanem a színező anyagtól, amit beletesznek a finomítóban.

Shell kúton Mogul 2T-t tudsz venni, ami ásványi és nincs színezve. Ami neked van az a Mogul TSF, ez már félszintetikus. (Szintetikus a Mogul Moto 2T FD.) A Repsol Scooter 2T-t és a Castrol ActEvo 2T mindkettő API TC és JASO FC minősítésű. Ezzel szemben a TSF-nek JASO FD (a japán szabvány szerint legmagasabb) minősítése van. De ha ragaszkodsz a szintetikushoz, tegyél bele azt.

2013. jún. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!