Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Lehet-e motorolajat váltani? Opel Astra F, eddig 10W-40es volt benne, most vettem egy 4Les 15W-40est, használhatom-e bele?

2008. ápr. 30. 00:37  Privát üzenet  

A válaszok

Nem tudom...

Szerintem a szervízkönyben leírt tipusú motorolajtól ne térj el, vagy ha mégis, kérdezd meg szervízben / autósboltban.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2008. máj. 1. 20:08 Privát üzenet

Szia!

Itt az a kérdés mennyire kifinomult a kocsi motorja illetve az, hogy hol tárolod mennyit mész az autóval. A 15w40-es egy gyelég béna olaj. Ha SI motoros a kocsid én nem javasolom bele. Egy régi központibefecskendezéses 60 lovasnak megfelel szerintem. Másik dolog, hogy ha utcán tárolod akkor hidegben ez az olaj már sűrűsödik és indításnál nehezebben tudja forgatni a motort az önindító... ha fűtött garázsban áll nincs gond jó bele.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2008. máj. 11. 15:22 Privát üzenet
Ha a kocsi 8 szelepes akkor a következö olajcserénél minden további gond nélkül beleöntheted!Ha 16 szelepes akkor maradj a 10w40nél!!!

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2008. máj. 15. 11:50 Privát üzenet
keverni lehet a kettőt?

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2009. aug. 23. 16:15 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen motorolajat vegyek a kocsimba?
Mennyi motorolajat töltsek után a kocsimba?
OPEL Vectra C 1,9 cdti-hez milyen motorolajat vegyek szerintetek, vagy adalékot? Most vettük, eddig más volt, de mindenki másra esküszik.
Milyen motorolajat használjak Mercihez?
Mennyi km után kell ékszíjat, motorolajat, olajszűrőt cserélni a kocsiban?
Tönkre megy a 2 ütemű robogóm, ha más motorolajat öntök bele mint ami benne van?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!