Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért fogyaszt sokat a robogó?

Miért fogyaszt sokat a robogó?

Figyelt kérdés
Van egy 125-ös kínai robogóm, ami (szerintem) pofátlanul sokat fogyaszt. Hosszú távon 5 liter körül, rövid távon (sok megállással) 8 liter. Nem nagyon értek a motorokhoz, de ismerőseimnek hasonló motor 2-3 litert fogyaszt, és látszólag nincs az enyémnek se baja, nem füstöl, nem csöpög a benzin, szép hangja van, és megy rendesen. Mit kéne átnézetnem rajta?

2013. máj. 29. 14:45
 1/7 anonim ***** válasza:
2 üteműek ha nagyon húzod neki simán megesznek ennyit, még az 50esek is.
2013. máj. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem mondani hogy 4 ütem, az elvileg kevesebbet fogyaszt, bár nem értek hozzá.
2013. máj. 29. 14:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ha tényleg nincs látszatra semmi baja akkor kicsit hihetetlen ennyi fogyasztás, főleg az a 8 liter.
2013. máj. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes. Ennyit nem szabadna ennie. Nekünk van itthon egy Suzuki Burgman 125-ösünk, az eszik 3-3,2l-ert, pedig az igazi "nehézvas" a 125-ös robogók között.


Milyen típusú kínai robogóról van szó konkrétan?

2013. máj. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Légszűrőt ,gyertyát cserélj,olajat is.(alap)

Esetleg valaki nem hackelt rajta valamit?Sportkipufogó?

Biztos hogy nem kétütemű? :)

Nem lehet hogy rossz a kilóméterórád és ezért ilyenek a méréseid?Azt majd ellenőrizd.

Nem lehet hogy kereket cseréltek rajta(mondjuk kisebbet tettek fel rá)

2013. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sajnos a nevét nem tudom biztosan, mert olyan NoName, az "eredeti" papírja szerint Eagle Qt50, de ha így rákerestem, alig találtam valamit, az se ez a motor volt. Vespa stílusú, nagy dög.

Jellegzetes, mély alapjárata van, tehát remélem hogy 4 ütemű :)

2013. máj. 30. 03:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Alváz szám,motorszám?valahovba felteszik a típusa jelzését is!
2013. máj. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!