Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóm benzintartálya ereszt....

Robogóm benzintartálya ereszt. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Pontosabban: göröngyös úton/sztenderről le/felrakás alkalmával kifröccsen a benzin. De nem alul/oldalt, hanem felül, a tanksapka mellett lesz mindig benzines a robogóm. Tehát feltételezem nem zár jól a tanksapka, mert alul a motorblokkon semmi benzin nyom nincs.


Így 100km -en a kiloccsanással együtt 6litert eszik (kiszámoltam), ami rohadt sz*r fogyasztás.


Találtam egy tömítést, ami pontosan passzol a tanksapka belsejébe. Szerintetek egy tömítés megoldja a problémát? (Mindig teljesen rátekertem a sapkát, ameddig csak engedte, akkor hogy folyhat ki onnan? o.O) Szerintetek? Már nem merek vele menni egy kilométert sem mert megeszi az egész fizetésem...

(Piaggio Zip I. 50cc 2T)



2013. máj. 29. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is a tömités lehet a baj, de az a 6 literes fogyasztás elég brutális, 3 liter benzin kifolyt a tankspka mellett 100 km alatt?
2013. máj. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A tanksapkán kellene lennie egy szellőzőnek is ami levegőt enged a elfogyasztott benzin helyére.

Lehet ezzel van gond. (bár az elég kicsi szóval sok benzin nemigazán tudna ott kifolyni)

Próbáld meg kicserélni a tanksapka tömítését. Lehet az adta meg magát.

2013. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Könnyen meg lehet, hogy annyi kifolyt mellette, mert van egy túlcsordulást megakadályozó lefolyója a tanksapka mellett és lehet hogy ami kifolyik, az ott le is folyik az útra...

akkor viszont nem tudom mit tegyek. lehet tömítést kell cserélni, de ez még mindig elég érdekes nekem, hogy teljes erőből ráhúzom a sapkát, akkor nemkéne tömítés nélkül sem kifolynia...

2013. máj. 29. 18:17
 4/7 anonim ***** válasza:

" teljes erőből ráhúzom a sapkát,"

Lehet pont ez a gond.

Megszakíthattad a menetet vagy körberepedhetett az a rész aminek tömítenie kellene.

2013. máj. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Figyeltem erre is, azért ennyire nem vagyok béna :D

Nincs rajta repedés sehol, sem lyuk, sem sérülés, semmi.

2013. máj. 29. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
és most a 100 forintos tömítés cseréjén gondolkozol, vagy próbálgatod még párszor, és elcsöpögtetsz 2000 forintnyi benzint?
2013. máj. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem, nem azon gondolkodom, hanem azon, hogy valóban ez lehet-e a probléma, mert fölösleges köröket nem akarok futni.
2013. máj. 29. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!