Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy amerikai barátomtól...

Egy amerikai barátomtól kaptam FBI autókon használt szirénát. A kérdés! Ha én most fogom magam és kirakom az autómra a szirénát de tegyük fel nem használom csak úgy rajta van azért engem megbüntetnek? Vagy csak azért ha be kapcsolom?

Figyelt kérdés
2013. máj. 30. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Megbüntethetnek. Jogtalanul használnál megkülönböztető jelzést.
2013. máj. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Magánterületen rajta lehet a kocsin és be is kapcsolhatod, viszont közterületen ki se teheted, elcsomagolva a csomagtartóban szállíthatod.
2013. máj. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
15%
Hűűűű, igazi amarókai cuccos! Ettől lesz ám nedves a lányok bugyija!
2013. máj. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

jó eséllyel megbüntetnek


viszont ha egy jó nagy, full fekete S8-ason van, lehet megúszod :D


tanulságos történet következik


"Így könnyebb az életem"


"Hosszú évekig rendvédelmi szervnél dolgoztam, így tökéletesen tisztában vagyok azzal, milyen előnyökkel jár a megkülönböztető jelzés használata. Az sem mellékes, hogy megtanultam, hogyan kell mozognia a forgalomban egy szirénázó és villogó autónak, merre lehet helyezkedni a szétnyíló sorok között" - mondta egy neve elhallgatását kérő budapesti cégtulajdonos, aki saját bevallása szerint eddig szinte az összes autóját felszerelte megkülönböztető jelzéssel.


"Sokan nem veszik figyelembe - és ezen buknak le a legtöbben -, hogy csak olyan autóra érdemes felszerelni a villogókat és szirénát, amelyről el is hiszik, hogy azt egy politikus, kormányzati szerv vagy valamelyik fegyveres testület használja. Szintén nagy a lebukás veszélye akkor, ha valaki valami olcsó, gagyi villogót vesz, mert a rendőrök is tudják, milyen technikát használnak az erre jogosultak. Az autós kiegészítőket árusító boltokban kapható néhány ezer forintos kék lámpa például tuti bukta" - mondta. Ő csak a legjobb technikát veszi, ami nem olcsó, de utána a rendszer nagy részét át lehet rakni a következő autóba. Csak néhány tétel: egy tetőre rakható profi mágneses lámpa 60-80 ezer, a hűtőrácsba építhető LED-es villogó darabja 18 ezer, szélvédő mögé építhető villanófény 40-80 ezer, sziréna 40-50 ezer, vezérlő 30-100 ezer, mindezek beépítése 30-50 ezer.


A sziréna árát nagyban befolyásolja, hogy mekkora a teljesítménye. A rendőrség 100 watt körülieket használ, bizonyos kiemelt feladatokat ellátó egységek ennél nagyobb teljesítményűt. "Én is két 100 wattosat vettem, mert autópályán jól jön, ha messziről hallják. Ha mindezeket összeadjuk, szép nagy szám jöhet ki, ám mint említettem, a technika nagy része költöztethető. Az tény, hogy ez forintosítva nem igazán hozza be az árát, de persze nem is ez a cél, ehhez betegnek kell lenned" - állította.


Megspórolod az ácsorgást a dugóban


A cégvezető azt mondja, tetőre rakható lámpát szinte alig használ, viszont a hűtőrácsba épített LED-sort és a szirénát rendszeresen. "Egyrészt megspórolod vele az ácsorgást a dugóban, másrészt arra is remek, hogy egy-egy erőszakosabban nyomuló autóst a helyére tegyél. A hatás garantált, de mint említettem, ehhez olyan autó is kell. Volt rá példa, hogy Budapesten szirénázva, villogva haladtam a buszsávban, majd amikor egy piros lámpán áthajtva elém kanyarodott a zöldhullámmal egy rendőrautó, az is lehúzódott".


"Ha valaki ésszel használja ezeket, és nem okoz balesetet, akkor szinte minimális a lebukás veszélye, nincs az a rendőr, aki megállít egy profi megkülönböztető jelzést használó nagy fekete autót, hiszen nem tudhatja, ki ül benne, és hova siet. Ha nagyon figyel, akkor rendszám alapján lekérheti az adatokat, de az évek alatt egyszer sem volt ebből problémám" - mondta emberünk. Előfordult olyan eset, hogy "este kiállt elém egy rendőr közúti ellenőrzés miatt, de csak egyet villantottam a hűtőrácsra szerelt kék-piros villogókkal, és már intett is, hogy meg se álljak".


"Korábban pár tízezer forintra lehetett valakit megbüntetni a jelzések jogosulatlan használata miatt, ami egy drága, nagy autó tulajdonosának nem volt visszatartó erő, ahogyan szerintem az sem lesz az, hogy ez bekerült a kiemelt szabálysértések közé. Mert mint említettem, ha valaki ügyes, szinte minimális a lebukás veszélye. Ami visszatartó erő lehet, az az, hogy ha balesetet okozol, ami nem csak anyagi kárral, hanem sérüléssel is jár, akkor egy életre elvágtad magad, mert szinte biztos, hogy börtönbüntetés a vége" - mondta a cégvezető.

2013. máj. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát igen. :D

Ha fogom magam kérek még a jó barátomtól hozzá egy FBI buffalot diplomata rendszámmal és 2db ablakból kihajoló testőrrel akkor még ESETLEG elhiszik!


Köszi a válaszokat! :))

2013. máj. 31. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!