Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astrámban a tetőkárpit...

Opel astrámban a tetőkárpit le van jőve. Előző tulaj próbálta visszaragasztani, de elég ramatyul néz ki. Megéri vele bajlódni és újra kárpitozni itthon, vagy bízzam kárpitosra?

Figyelt kérdés
Ha megéri itthon csinálni, és persze ha meg is oldható, akkor milyen ragasztót ajánlotok? Mire kell odafigyelni ilyenkor?
2013. máj. 31. 07:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Megérni megéri, ha tudsz venni valahol tetőkárpit anyagot, én végigtúrtam a netet, de csak egy céget találtam ami forgalmazott, az viszont válaszra sem méltatott. Feladva a keresést kértem árajánlatot kárpitostól, aki 25 ezres anyag+munkadíjat adott rá. Hozzá kell tennem, F Astra kombiról van szó, 2,3m anyag kell rá, viszont ki van szedve, tehát csak annyi dolga lett volna hogy ráragassza az új szövetet. De végül eBay-en találtam, 3 méter(csak egész méter rendelhető) 14 ezer forint volt postával (ebből a posta 5 ezer), Németországból küldik, ragasztónak Motip ragasztó spray-t vettem , biztos ami biztos kettőt, darabja 2300Ft+ 1800posta, szóval durván 20 ezerbe jön ki ha magam csinálom. Viszont ha kárpitos, akkor még rájön az útiköltség is ami még minimum 5-6 ezer, mivel Pest nekem 90 Km, közelebb meg nem találtam tetőkárpittal is foglalkozó szakit, szóval 10-11 ezer forintot tudtam spórolni.

Persze megpróbáltam visszaragasztani az eredetit is, erre patex fa ragasztót használtam, ami meg is fogta,(szagtalan és színtelenre szárad, és nem oldja a szivacsot) de az a baj, hogy az alatta lévő szivacs is eléggé elmállott már, tehát ha valaki mégsem cserélné le az egészet akkor érdemes ezzel a ragasztóval előtte beitatni a szivacsot, és másnap ráragasztani a szövetet.

2013. szept. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!