Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a kovetkezmenye, ha...

Mi lehet a kovetkezmenye, ha az auto nem az en nevemen van biztositva?

Figyelt kérdés
Ket autonk van a ferjemmel, az egyik az en nevemen, a masik az oven van biztositva, a tulajdonjog mindket esetben kozos.Mivel gyakran cserelunk ( az egyik nagy csaladi auto, a masik kisebb, inkabb varosi kozlekedesre hasznaljuk) mi tortenhet ha egy kisebb koccanas soran eppen a masik neven biztositott autot vezetjuk? Fedezni fogja a biztosito a kart? Rendorsegi ellenorzes soran esetleg megbuntethetnek miatta?

2013. máj. 31. 10:02
 1/4 Vizéli László ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy nem probléma az ha a biztosítás mindkét autóra 1 személy van megadva. Rendőr nem szól érte mivel van kötelező biztosítás az autón, őt ez érdekli. Max megkérdezi hogy kié az autó (tapasztalat). Annyi van ha csinálsz 1 balesetet aminek te vagy az okozója, akkor a férjed bónusz fokozata visszább csökken, és többet kell majd fizetnie a két autó kötelezőjére.
2013. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget.Nemreg koccantam egy kicsit, es megijedtem, mivel pont a ferjem neven biztositott autot vezettem.Mivel szerencsere semmilyen kar nem tortent, nem derult ki, hogy mi lehetett volna a dolog kovetkezmenye.
2013. máj. 31. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:

"a tulajdonjog mindket esetben kozos."


Ezt hogy csináltátok? Mindketten tulajdonosként vagytok beírva a forgalmiba? Csak mert ilyent még nem láttam.

2013. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, 50-50 %-ban mindketten tulajdonosok vagyunk,mert mindket autot egyutt vettuk, es mindkettonk neven vannak, pontosan ugy ahogy mondod.Nem tudom ez Magyarorszagon hogy mukodik, mi kulfoldon elunk.
2013. máj. 31. 23:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!