Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Az angol autómmal volt egy...

Az angol autómmal volt egy koccanásom Budapesten, rendőrök is kijöttek, a Tesconal vagyok biztosítva. Én voltam a hibás. Kifogja fizetni a biztosító? Köszönöm előre is a válaszokat!

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Tesco-nál biztostó? Nem is tudtam, hogy olyan is van. Egyébként ha te voltál a hibás, a "Tescos biztosító" csak az okozott kárt téríti meg a másik autósnak, remélhetőleg a teljes összeget, bár szoktak szívózni, az a baj. Viszont a saját károdat fizetheted saját zsebből, hacsak nincs casco-d.
2012. jan. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Még nyáron hülye haverom belém jött, ő biztosítója kifizette a teljes káromat, ők fizethették maguk a sajátjukat, nem volt casco.
2012. jan. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Eloszor is hogy erted hogy angol auto? Csak annyi, hogy jobbkormanyos, vagy angol a forgalmija? Ha angol a forgalmi, a rendszam es angliai a biztosito is, akkor szepen kitoltitek a kek sargat, az egyezmenyes mindenutt, es bekuldod a biztositodnak. Teriteni fogja az altalad okozott kart, de nem lesz egyszeru, maceras es hosszu. Ha tenyleg csak koccanas, es nincs nagy kar, jobban jarsz ha magad rendezed a karat a masiknak, mert a biztositasi dijad annyival fog emelkedni hogy koszono viszonyban sincs azzal amiert Magyarorszagon egy szerviz megcsinalja a karosszeriat. Ha ezt nem akarod, akkor vedd fel a kapcsolatot a biztositoddal, addig semmi esetre se csinaltass sajat szakalladra semmi javitast, mar csak azert se mert valoszinu ok jelolik majd ki a szervizt ahova menni kell.


Ami te karodat illeti: azt neked kell tudni hogy a biztositasodban mi van benne, csak a kotelezo felelossegbiztositas, vagy minden kar (ami nalunk "casco" neven van emlegetve)

2012. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

ha másik autóval koccantál és te voltál a hibás, akkor nm fizetnek

de ha nm is kocsival koccantál, akkor is te fizetsz (saját tapasztalat!)

2012. jan. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!