Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jobb? Benzin vagy gáz?

Melyik jobb? Benzin vagy gáz?

Figyelt kérdés
Az első szempont, hogy melyik ad több nyomatákot, illetve mekkora a különbseg. A második pedig az ára. Kilóméterre vetítve melyik a drágább? Egyszóval melyiket érdemesebb használni? A válaszokat előre is köszönöm.

2013. máj. 31. 11:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Hosszabb útra a gáz a legjobb.

indításra benzint használunk, és még egy kis ideig ameddig fel melegszik a motor, majd utána érdemes rákapcsolni gázra. Az is ad jó nyomatékot, nincs vele baj, de hosszabb távra éri meg jobban az ára miatt, meg akkor kevesebbet eszik, persze benzinből is.

Én csak akkor használom a gázt ha hosszú útra indulok minimum 50 km Így városon belül jobb a benzin. legalább is az én tapasztalatom szerint.

Már sajnos nincs meg a gáz üzemű autóm, még úgy vettem hogy be volt építve a tartály meg minden ami kellett hozzá. De ma már nem éri meg annyira, mert a gáz sem sokkal olcsóbb a benzinnél, és kisebb távon többet eszik gázt mint benzint, szóval így nem nagyon éri meg.

Ez inkább annak jó aki napi 50 kmert levezet minimum.

2013. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Teljes mértékben kielégítő volt. Szüleimtól kapok nemsokára autót, ami megy benzinnel és gázzal is. Kollégiumba járok majd vele ami úgy 30 km-re van, szóval akkor nem fogom sokat használni a gáz üzemet. De majd ha távolabbra kell mennem majd feltöltöm gázzal is.
2013. máj. 31. 12:03
 3/11 anonim ***** válasza:

Az 50 km azért erős, de ha rövid távokat mész akkor tényleg nincs sok értelme a gáznak.


Nekünk automata rendszer kapcsolta a gáz üzemet. Ált. akkor kapcsolt át, ha elérte az üzemi hőfokot a kocsi (ez olyan 5-8 km, télen lehet több).


Sajnos a MOL sunyin emelte a gázt az elmúlt 3 évben, mint az állat, úgyhogy már lassan nem is éri meg a gázüzem, csak akkor, ha jó áron tud venni az ember egy olyan autót, amibe már be van építve a szett.

2013. máj. 31. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
400000Ft egy 2002-es Daewoo Lanos-ért az még benne van a jó árba?
2013. máj. 31. 12:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Árban jó, de valószínűleg olyan állapotban van hogy a végösszeg egy milla körül lesz hogy használni is tudd.
2013. máj. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nincs rossz állapotban. Pár kissebb karcoláson kívül jó.
2013. máj. 31. 19:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Kívülről lehet. És a motortér? Futóművek? Elektronika, fékek, váltó, hengerek, alvázrozsda...
2013. máj. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az anyám már belenézett a motortérbe, de a próbakör még odébb van. De ha az eladónak lehet hinni akkor jó. De majd még én is megnézem azért.
2013. jún. 1. 09:04
 9/11 anonim ***** válasza:

" ha az eladónak lehet hinni akkor jó."


Te se vettél még használt autót igaz? xD

Vagy te úgy szoktad árulni a dolgaidat, hogy:

"igen, ez egy elég szar, a múlt héten is elromlott de egy rágóval beragasztottam, hogy ne szeleljen, most még egy pár hétig kibírja..."


Szakemberrel nézessétek meg mielőtt megveszitek.

2013. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még előbb megnézem. Nem veszem meg csak úgy. Nameg az eladó anyám ismerőse, szóval talán nem ad nekünk sz*rt. Még lesz próbaút is, átnézzük kívül-belül.
2013. jún. 1. 09:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!