Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti milyen autót vennétek...

Fastresponse kérdése:

Ti milyen autót vennétek Disel vagy Benzin? Bmw 530-as autót fogok venni jövőre de nem tudom, hogy benzines vagy a diseles autó jobb.

Figyelt kérdés
Jó lenne,ha Bmw tulajok írnának hogy nekik mik a véleményük/tapasztalataik. De minden válasz hasznos lesz. :)

2013. máj. 9. 02:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy mennyit fogod használni. Ha keveset mész, érdemesebb benzinest venni, ha sokat akkor pedig dízelt.

Azt ugyan nem írtad melyik 530-as a kiszemelted, mert ha a dízel mellett döntesz, e39-es szériából szerintem hegyekben van már hozzá alkatrész, nem úgy mint az e60-as szériából. Ha arra költeni kell, akkor mélyen zsebbe kell nyúlni. Ha f10-est veszel, akkor szerintem ahhoz, egy darabig még nem kell nyúlni.

Én is szeretnék heteken belül venni egy 330-as e46-ot. Én szintén sokat filóztam rajta milyet vegyek, de végül a benzines mellett maradtam, mert nem sokat fogok vele menni, és szerintem benzinesnél nem lehet nagyon mellényúlni.

2013. máj. 9. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát a annyíra nem fogom használni néha-néha vidékre meg külföldre használnám de inkább a városban használnám. Azért nem írtam,hogy melyiket mert reméltem ide írják hogy melyik a legjobb de nagyon sokat segítettél köszönöm. Legalább van min elindulnom. ÉS remélem te is sikerrel jársz. :)
2013. máj. 9. 03:33
 3/11 anonim ***** válasza:

nekünk volt e39, e60 is de az f10 volt a legjobb


vegyél egy olyat, de a 258 lovasat, M-packettel, automatával , tetszeni fog

2013. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"vegyél egy olyat, de a 258 lovasat, M-packettel, automatával , tetszeni fog"

f10? már ha van rá 10-15 milája. azt nem mondta hogy e39 vagy újabb kell.


E39 530-vel az a baj hogy dieselnél az automata váltó nem bír annyi nyomatékot, amennyit a motor lead, ez egy csúnya konstrukciós hiba volt.


nincs olyan hogy jobb amúgy. D kevesebbet fogyaszt és nagyobb a nyomatéka, benzinnél fordítva de olcsóbb fenntartani, jóval kevesebb dolog mehet tönkre.

2013. máj. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vizéli László ***** válasza:
Mint mondtad használnád külföldi utakra és városba is egyaránt. Az a kérdés hogy mennyit használod hosszú távon. Ha főként a városba szeretnéd használni, jobb választás lehet a benzines. Bár egy éve én is diesel autót vettem, azt hidtem többet fogok menni vele, csak változtak azóta a körülmények és java részt a városban használom. Ha mégis a diesel mellett döntenél, csak arra kell figyelned hogy rögtön indulás után nem szabad pörgetni, és leállítás előtt is érdemes járatni kicsit 20mp-2min-ig, használattól függően, rendszeres gyárilag előírt olaj, és szűrők. Ha ezeket az előírásokat betartod szerintem a diesellel sem lesz bajod, még ha rövidebb távokon használod akkor sem.
2013. máj. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Előzőnek : Csak akkor kell járatni a dízelt (illetve minden turbós járművet) ha előtte nyomtad neki rendesen. Ha finoman közlekedtél vele le lehet állítani azonnal.
2013. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Vizéli László ***** válasza:
Így van. Azért is tettem hozzá hogy használattól függően.
2013. máj. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 audiofly ***** válasza:

E60-as BMW-t 2007 után nem ajánlatos venni, mert a N47 motorkódos daraboknál hajlamos elszakadni a vezérműlánc.

E39-ből viszont a benzinesek nagyon jók, főleg az 530i, de csak a manuális.

BMW-ből a diesel nem az igazi, ha meg benzines akkor legalább 6 hengeres legyen.

De ha diesel mellett döntenél mégis akkor a 2003 utáni M57 motorkóddal rendelkezők már nagyon megbízható motorok.

2013. máj. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Egy ilyen a kiszemeltem vagy hasonló. Tudtok ebben az ár kategóriában mondani hasonló típusút? 9-12M-ig max. Köszönöm.

2013. máj. 11. 05:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Persze,ha van olcsóban mint 9m akkor jöhet az is csak jó legyen. ja és mentek a hasznos szavazatok mindenkinek. :)
2013. máj. 11. 05:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!