Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket kell figyelembe venni...

Miket kell figyelembe venni egy használt motor vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok ilyen téren és nem tudom hogy mikre figyeljek nagyon.

2013. máj. 31. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Leginkább arra, hogy mindig legyen veled valaki, aki ért hozzá....
2013. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Leszavazták az első válaszolót, de én is az tudom mondani amit ő. Vigyél magaddal olyat aki érti, és tudja hogy mire figyeljen. Biztos találsz ilyet az ismerősök között.
2013. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Hy!

Elsősorban egyedül soha nem menj vásárolni!Elsősorban kell a te részedről is egy tanú meg az eladó részéről is egy tanú.Másrészt ha ketten vagytok és az egyik kőtök ért hozzá akkor lejjebb tudjátok vinni az árat,jobban tudtok alkudni,mellesleg egy gyors állapotfelmérést is lehet végezni.Nem nagyon van ilyen de olyan is akad hogy elmész a kp-val és jól lehúznak.Bármi előfordulhat ebben a szemét világban.

Amire figyelj oda:Lehetőleg kevés kilóméterrel vegyél,érdemes olyan márkát választani amiből több van és gyárt megbízható gépeket.Amiket tudni kell:Van 2t és 4t.el kell döntened hogy mit akarsz,mert mindkettőnek van előnye és hátránya is(nagyvonalakban a 4t megbízhatóbb).

Márkák közül kerüld a kínait,meg olyat ami no name.

Amire érdemes odafigyelni:

Gyári állapot legyen,ne legyen tunningolva,ha szép ,ápolt a motor akkor lehet hogy jobban vigyáztak rá a kelleténél.

Ha 30ezer km-rel hírdtnek egy mocit aminek el van kopva az ülése,lábtartója,tankja akkor abban több van mint 30ezer km.

Én egy szezon alatt kb 8000km-ert motorozok el úgy hogy túrázok és munkába járok vele.

A kiszemelt motor:Könnyen induljon be(nézd meg a hengert hogy nem e melegítették elötte egy picit) ,ha könnyen beindult akkor figyeld a hangját:nem szabad csattogó,kattogó,surlodó,kopogó,ciripelő hangokat hallani.

Ülj fel rá ,próbáld ki a fékeket,hogy minden sebességet jól veszi e be,nézd meg a gumik állapotát mert sokkal drágább mintha kocsira vennél gumit.Aztán figyelj arra is oda hogy kényelmes legyen számodra,mert nem igazán lehet alakítani rajta ha csak nem az ülésen kell.

Véleményem szerint a legmegbízhatóbb motorokat a Kawasaki gyárt.

2013. máj. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2013. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj egy motor szerelővel, és ha komolyan érdekel egy motor akkor kérd meg az eladót hogy a muhelynél találkozzatok hogy a szerelő átnézhesse. Ha minden ok akkor ott nyélbe is üthetitek az üzletet.
2013. jún. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!